Büyük Düşüşlerda Kripto Para Piyasasında Nasıl Davranılmalı?

İlayda Peker

Input Output Global’in (IOG) CEO’su Charles Hoskinson, düşüş zamanlarında kripto para birimlerinde nasıl bir strateji izlenmesi gerektiğini yaptığı son açıklamalarda dile getirdi. Hoskinson, multi-milyar dolarlık bir şirket yönetme deneyiminden yola çıkarak, bu zor zamanları atlatmanın anahtarı olarak “farkındalığa” işaret ediyor.

Kriptolarda Zor Zamanlar

Geçtiğimiz hafta yaşanan olaylar, kripto ile ilgilenen herkes için deyim yerindeyse gerçek bir uyandırma çağrısı oldu. Çin, Elon Musk ve ABD’nin düzenleyici endişelerinden kaynaklanan tehditler tarafından yönlendirilen FUD, piyasada çok büyük düşüşlerin yaşanmasına sebep oldu.

Sadece bir buçuk hafta önce, toplam kripto piyasası değeri ilk kez 2,5 trilyon dolara ulaştı ve kripto piyasaları yükseliş içindeydi. Ancak arka arkaya gelen negatif haberler sebebiyle FUD piyasayı çok ciddi bir şekilde etkiledi.

Lider kripto para birimi ile birlikte tüm altcoin’lerde de gözle görülür kayıplar yaşandı. Örneğin; Bitcoin 30.000 dolar bandına kadar geriledi. Altcoin’lerde ise %50’leri aşan düşüşler görüldü. Ayrıca bununla birlikte toplam kripto para piyasası değeri de aşağı yönlü bir grafik çizdi.

Düşüşler Esnasında Nasıl Davranılmalı?

Bu düşüşler ve sonrasında oluşan panik ile de yatırımcıların panik satışlar yaptığı görüldü. Bununla birlikte kripto para birimlerini kötü bir şekilde eleştirenlerin bu durum sebebiyle keyifleri yerindeydi.

IOG patronu Charles Hoskinson, olaylar üzerinde sakinleştirici bir etki yaymak amacıyla geçen haftanın stresiyle başa çıkmak için bir strateji olarak farkındalık ve esnekliği teşvik ederek çeşitli açıklamalarda bulundu.

Hoskinson, yatırımcıların son zamanlarda piyasayı soğutmak için artan makro olaylar üzerinde hiçbir kontrollerinin olmadığını ima etti. ve “Gerçekten zor olan, kolektif bir etkinliğiniz olduğunda yaşanıyor. Gördüğünüz gibi kripto piyasalarında şu anda ABD tarafında makro düzenleme geliyor. Ve Çin tarafında bir baskı var. Her ikisi de pazarın yükselişine iğne batırdı ve şimdi işler o kadar sıcak görünmüyor.” sözlerini kullandı.

Hoskinson’a göre bu tip piyasalarda farkındalığı arttırmak ver sakin kalmak kayıpların önüne geçmek için en büyük anahtar olabilir.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Güney Kore, Merkez Bankası Dijital Para Birimi İçin İlk Ciddi Adımı Attı!

Sonraki Haber

Goldexco.in Kampanyasına Katılın %50’ye Varan İndirimle ETH Satın Alın!

İlgili Haberler