Büyük Borsa Hack Saldırısının Ardından İşlemleri Yeniden Başlatıyor

İlayda Peker

KuCoin kripto para borsası geçtiğimiz ay büyük bir hack saldırısına uğradı. Bu saldırının ardından borsa bugün yaptığı bir açıklama ile para yatırma ve çekme işlemlerinin güvenliğini yükselttiğini kamuoyu ile paylaştı.

İşlemlerin Güvenliği Arttı

KuCoin’in 7 Ekim’de resmi olarak duyurduğu gibi platform Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) gibi büyük kriptolar için cüzdan güvenlik yükseltmesini tamamladı. Yükseltmenin ardından KuCoin, BTC, ETH ve ERC-20 tabanlı USDT’nin para yatırma ve çekme hizmetini yeniden başlattı.

Duyuruya göre EOS, Tron ve Omni gibi diğer Blockchain’lerde çalışan USDT henüz para çekme işlemleri için uygun değil. KuCoin konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, KuCoin, tüm token’ların para yatırma ve çekme hizmetlerini kademeli olarak geri yüklüyor ve USDT’nin tam hizmeti de yakında devam edecek. Lütfen resmi duyuru için bizi takip etmeye devam edin.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan KuCoin, BTC, ETH ve USDT‘nin yeni para yatırma adresleri ürettiğini belirtti. Eski adresler hala mevcutken borsa, kullanıcıların para yatırma adreslerini güncellemelerini tavsiye etti.

KuCoin‘deki kripto para çekme işlemlerinin kısmi iyileşmesi, borsa Eylül ayı sonlarında büyük bir hack saldırısına maruz kaldıktan yaklaşık 10 gün sonra gerçekleşti. Borsa başlangıçta hack saldırısının bilançosunu 150 milyon dolar şeklinde açıklamıştı. Ancak büyük kripto analitik firması Chainalysis rakamın 275 milyon dolara ulaştığını belirtti.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu daha önce yaptığı açıklamalarda, saldırıdan yalnızca sıcak cüzdanların etkilendiğini ve soğuk cüzdanlardaki fonların güvenli bir şekilde tutulduğunu ifade etmişti. 3 Ekim’de ise Lyu, KuCoin yöneticilerinin elde ettikleri önemli kanıtlarla saldırının şüphelilerini bulmayı başardıklarını duyurdu.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Yeni Bir Ortaklığa İmza Attı: XRP Nasıl Etkilenecek?

Sonraki Haber

Güney Kore Son Aşamaya Hazırlanıyor: Dijital Para Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

İlgili Haberler