Bugün 900 Milyon Shiba Inu (SHIB) Yakıldı! Fiyat Yükselişinin Arka Planı!

Fatih Çetin

Kendi token yok etme mekanizmasını duyuran Shiba Inu (SHIB) bugün çift haneli yükselişlere şahit oldu. Watcher.Guru’ya göre, bugün yaklaşık 900 milyon SHIB jetonu yakıldı. Dolaşımdaki arzın %1’inin günlük olarak yakılmasıyla, SHIB fiyatı yükselmeye devam ediyor. Kripto para yatırımcıları bugünlerde Dogecoin (DOGE)’den daha fazla Shiba Inu (SHIB)’ya ilgi gösteriyor.

900 Milyon Shiba Inu (SHIB) Yakıldı!

ShibaSwap platformunu daha önce duyurmuştuk. Kendi merkezi olmayan borsasını açan Shiba Inu (SHIB) bunu nasıl daha fazla lehime kullanabilirim diye düşündü. Yüksek hacim birçok yeni kripto para için fırsattı ve listeleme işlemlerine ön koşul getirildi. ShibaSwap platformunda listelenecek projelerden bir miktar SHIB ve LEASH token almaları isteniyor. Alınan bu tokenlar yakılıyor ve listeleme işlemi bundan sonra gerçekleştiriliyor.

En büyük Shiba Inu (SHIB) yakımı ise Vitalik Buterin’in eliyle yapılmıştı. İlk günlerinde Shiba Inu (SHIB) arzın yarısını yani 500 trilyon adet SHIB’i Buterin’in cüzdanına gönderdi. Vitalik bunun %10’unu Hindistan’a yardım için gönderirken kalan %90’lık kısmı yani toplam arzın %40’ını yaktı.

Shiba Inu (SHIB) Yükselir Mi?

Mevcut fiyat halen yükseliş trendinin devam ettiğini gösteriyor. Shiba Inu (SHIB) artık bir şaka coinden daha fazlası olmak istiyor ve bu yönde de çalışmalarını devam ettiriyor. ShibaSwap projesine buna büyük bir örnektir ve sadece bir alanda bile projeye bu denli katkı sağladı. Toplam arza nispeten 900 milyon zayıf görünse de orta ve uzun vadede arzın ciddi miktarda daralması mümkün olacaktır.

Toplam arzda yaşanan her düşüş yani yakılacak her SHIB, fiyatın daha yukarı çıkmasına katkı sağlayacak. Öte yandan Dogecoin’in yakaladığı popülerliğe benzer şekilde Shiba Inu (SHIB) insanlar arasında yayılmaya başlıyor. Çok daha fazla insan bu şaka coin hakkında bilgi sahibi oldu, bundan 7-8 ay önceye gittiğimizde Shiba Inu (SHIB) yatırımcıları sadece birkaç binle ifade ediliyordu. Bugün ise yüzbinler hatta milyonlar günlük olarak SHIB ticareti yapıyor. Birçok rakibini geride bırakan proje yakında piyasa değeri olarak Dogecoin’i geçerse bu şaşırtıcı olmaz.Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sosyal Medya Platformu Reddit, NFT Sektöründe Büyük Bir Adıma Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Çin Merkez Bankası’nın Eski Başkanı Yasakların Sebebiyle İlgili Konuştu!

İlgili Haberler