Bu Token’lar Bitcoin’in Artışından Faydalandı: BTC Düşüşü İle Geri Çekilme Başladı!

Bu Token’lar Bitcoin’in Artışından Faydalandı: BTC Düşüşü İle Geri Çekilme Başladı!

Geçtiğimiz hafta bir düşüş grafiği çizdikten sonra Bitcoin (BTC)hafta sonu yatırımcıların hareket geçmesi ve alım yapmasıyla yeniden 19.000 doların üzerine yükseldi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 19.140 dolar bandından işlem gören BTC, geri çekilmeden önce 19.564 dolara kadar yükseldi.

Analistlere göre boğalar fiyatı 19.500 doların üzerine 20.000 dolarlık genel direnç bölgesine itebilirse, 22.808 dolarlık seviye bir sonraki önemli direnç olarak karşımıza çıkacak.

Bitcoin Artışından Yararlanan Altcoin’ler

Bitcoin boğaları fiyatı 19.500 doların üzerine yükseltmeye çalışırken bazı altcoin’ler de lider kripto para biriminin bu hamlesinden yararlandı.

Bu yükselişten yararlanarak payına düşen artışı olan kriptolardan birisi Yearn.finance‘ın (YFI) yönetişim token’ı oldu. Yazının yayına hazırlandığı sırada 25.333 dolardan işlem gören altcoin, geçtiğimiz saatlerde 1 saatlik zaman diliminde ters bir baş ve omuz oluşumu gösterdi ve yatırımcıların bu noktadan sonra 27.750 dolara doğru harekete edeceği düşünüldü. Ancak BTC’deki mevcut küçük geri çekilme YFI’yı da etkilemiş görünüyor.

Bunlara ek olarak analistler yatırımcıların öncelikle YFI’da 26.276 doların geçilmesinin ve burada 1 saatlik kapanış yapılmasının beklendiğini ifade ediyor.

AAVE 5 Günün En Yükseğinde

Yapılan açıklamalara göre AAVE de YFI ile benzer bir tablo çiziyor. Ancak AAVE’in önemli bir direnci kırarsa 5 günün en yüksek seviyesine yükselmeyi başardığı ifade ediliyor. 91.78 dolara kadar yükselen AAVE yazının yayına hazırlandığı sırada 85,94 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre her ne kadar AAVE’de bugün küçük çaplı bir ralli yaşanmış olsa ve buna eşlik eden yüksek hacimli artış yatırımcıların kar elde etmesini sağlamış olsa da bu hareketleri daha düşük destek seviyelerinin test edilmesi takip edebilir. Bu sebeple yatırımcıların gerekli önlemleri alması gerektiği düşünülüyor.

Sessiz ve Güçlü Hareketler: Elrond

Grafiklere bakıldığında sessizce Bitcoin’deki artıştan yararlanan ve güçlü hamleler yapan bir başka altcoin’in Elrond (EGLD) olduğu görülüyor. 24 saat içinde yüzde 10’un üzerinde artış gösteren EGLD, 20,12 dolara kadar yükseldi. Ancak tıpkı kriptolara gibi BTC’nin geri çekilme hareketi ile yeniden bir düşüş grafiği çizmeye başladı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 19 dolardan işlem gören EGLD için 17,42 doların önemli bir destek seviyesi olduğu ifade ediliyor. Bu desteğin kırılması ise 16,80 dolara kadar başka bir düşüşe yol açabilir.

Analistlere göre BTC düşüş grafiğini sonlandırdığı yeniden yükselişe geçer ve 19.500 doların üzeri yeniden görülürse YFI, AAVE ve EGLD’de yeniden yükseliş başlayabilir ve bu sefer ralli çok daha sert olabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.