Bu Sinyal Bitcoin’e (BTC) Yeni Rekorlar Getirebilir!

İlayda Peker

Ağustos ayında Bitcoin’in 12.000 dolara çıkacağını doğru bir şekilde tahmin eden bir Bitcoin (BTC) ölçümü, Temmuz ayından bu yana ilk kez yeniden yükselişe geçti. Yaratıcı Charles Edwards’ın 3 Aralık’ta belirttiği gibi, Hash Ribbons göstergesi artık alıcılara Bitcoin piyasasına girmeleri için sinyal veriyor.

Büyük Alım Sinyali

Dijital varlık yöneticisi Capriole’un da kurucusu olan Edwards, açıklamalı bir grafiği sosyal medyadan paylaştı ve bu yıl önceki yükseliş dönemleri ile şu anki grafikler arasında benzerlikler olduğunu dile getirdi. Edwards konuyla ilgili açıklamalarınsa yeni bir satın alma noktasının ortaya çıktığını ifade etti.

Hash Ribbons, Bitcoin’in ağ hashrate davranışına dayanıyor ve yatırımcılara fiyatın ne zaman artışa hazır olduğu ile ilgili ipuçları veriyor. Teoride madenciler, büyük bir fiyat düzeltmesi gibi olaylar nedeniyle satış yapmaya başladıklarında hash oranı düşüyor ve sonrasında Bitcoin’in otomatik zorluk ayarlamaları sayesinde yeniden canlanıyor. Hash Ribbons, bu madenci satışlarının ortalarında pozisyon almak için en uygun zamanın ne zaman olduğunu gösteriyor.

Buna ek olarak Bitcoin’de fiyatın hash rate’i takip ettiği düşünülüyor ve Hash Ribbons göstergesi de bu duruma teknik kanıt oluşturmuş oluyor.

Tabloda Mavi Noktalar

Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi Bitcoin’de alım sinyalleri mavi noktalar ile ortaya çıkıyor. Edwards’ın mavi noktaları, 30 günlük hash rate değeri 60 günlük değeri geçtiğinde ortaya çıkıyor ve bir yükseliş işleminin devam ettiğini gösteriyor.

Öte yandan on-chain analitik kaynağı Glassnode’un CTO’su Rafael Schultze-Kraft da “Hash Ribbon yakında bir satın alma sinyali için hazırlanıyor.” sözlerini kullandı ve “Hash rate düzeldiğinde ve  BTC fiyat momentumu pozitif olduğunda, Hash Ribbon mükemmel giriş noktaları sağladı” diye devam etti.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı şu an için 20.000 doların altında seyrediyor. Henüz tüm zamanlar rekoru kırılmadı ve bu rekoru kırmak için yapılan iki girişimde büyük reddetmeler ile karşılaşıldı. Bununla birlikte satış baskısının kırılması ve bir alım baskısının başlaması halinde Bitcoin’de fiyatın 20.000 doları geçerek bir sonraki önemli direnç olduğu düşünülen 22.000 dolara kadar ilerleyebileceği ifade ediliyor.

Eğer artış hareketleri devam eder ve 2021 yılında da ralli sürerse piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo Bitcoin’in 2021 yılı sonunda 200.000 doları geçebileceğini düşünüyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’in (BTC) Arz Kıtlığı Gelecekte Bir Soruna Mı Dönüşecek?

Sonraki Haber

Yatırımcılar 2021 Yılında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) Ne Bekliyor?

İlgili Haberler