Bitcoin 2021 Fiyat Tahmini Dudak Uçuklatıyor: Bu Rakam Gerçek Olabilir Mi?

Bitcoin 2021 Fiyat Tahmini Dudak Uçuklatıyor: Bu Rakam Gerçek Olabilir Mi?

Bitcoin son zamanlarda oldukça karışık fiyat hareketleri sergiliyor. Lider kripto para birimi son 10 gün içinde iki kez 20.000 dolar bandında reddedildi. Bu reddedilmeler hem Bitcoin’e hem altcoin’lere pahalıya patladı. Ancak hala BTC’nin çok güçlü olduğu ve fiyat artışının devam edeceği düşünülüyor.

Çünkü Bitcoin (BTC) her düşüşten sonra büyük bir satın alma baskısı ile toparlandı ve fiyat artışını devam ettirdi. Ancak analistlere göre bir sonraki eğilimin seyrini 19.000 dolar bandı belirleyecek. Eğer yatırımcılar bu seviyi kesin bir şekilde geri alabilir ve 19.000 doları uzun vadeli dip seviye olarak belirlerse çok daha yüksek seviyeler görülebilir.

Umut Vaat Eden Model

Kısa vadeli düşüş grafiklerine rağmen bir ekonomik model hala lider kripto para birimi için inanılmaz bir yükseliş yılı öngörüyor. Bu modeli geliştiren on-chain analist, öngörülerin gerçekleşmesi halinde 2021 yılı sonunda BTC’nin 200.000 doları görmesinin hiç de ütopik olmadığını düşünüyor. Hatta analiste göre yükseliş grafiği daha da yüksek seviyelere çıkabilir.

Piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Bitcoin’in 2021 yılında büyük bir artış ivmesi kazanacağını düşündüğünü dile getirdi. Willy Woo paylaştığı bir model ile Bitcoin’in 200.000 dolar ile 300.000 dolar arasında bir değere sahip olabileceğini ifade etti.

Popüler analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda 200.000 doların mümkün olduğunu ancak 300.000 doların görülmeyeceğini dile getirdi.

Fiyat Öngörüsü Ütopik Mi?

Willy Woo’nun bu fiyata beklentisi çok ütopik gibi görülebilir. Çünkü hem fiyatın gerçekleşeceği tarih çok yakın hem de fiyat çok yüksek. Ancak kripto para birimlerinde beklenmedik fiyat artışlarının ve beklenmedik düşüşlerin yaşandığı göz önünde bulundurulduğunda 200.000 dolarlık tahminin tamamen imkansız olduğu da iddia edilemez.

Öte yandan 2009 yılında 20.000 dolarlık fiyatın da ütopik görüldüğünü ve yalnızca 8 yıl sonra bu fiyata ulaşıldığını da belirtmek gerekiyor.

Mevcut Fiyatlar

Şu anda kripto para ekosisteminde bir geri çekilme yaşanıyor. Çünkü Bitcoin 20.000 dolar bandında ciddi bir reddedilme yaşadı ve bu durum 2.000 dolarlık düşüşe sebep oldu. Ama buradaki satın alma baskısı fiyatın toparlanmasını sağladı ve Bitcoin fiyatı şu anda  18.776 dolardan işlem görüyor.

Bazı analistler bu düşüşün sağlıklı bir piyasa için gerekli olduğunu ifade etse de boğa koşusunun hala kesinleşmemiş olması ve 20.000 dolarlık barajın kırılamaması çeşitli endişelere sebep oluyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.