Bu Rapor, Bitcoin’in (BTC) Geri Dönüşe Hazırlandığını Bildiriyor

Mert Bahçe

Medyaya yansıyan son Bloomberg Intelligence (BI) raporuna göre, lider kripto para Bitcoin (BTC) geri dönüşün eşiğinde bulunuyor. BI raporunda, Bitcoin’in yukarı yönlü agresif bir seyir izleyeceğinden bahsedilirken boğa koşusunun devamı vurgulandı.

BI Raporu Bitcoin Hakkında Ne Diyor?

BI raporu, lider kripto paranın geri dönüşü hakkında önemli veriler sunuyor. Son BTC rallisinde lider kripto para 64.863 dolara dokunmuştu. ATH’nin ardından düşüş trendine giren BTC, 28.000 dolarlık fiyat bandına kadar gerilemişti. Bitcoin, ATH seviyesinin yarısından fazlasını kaybetse de uzmanlar buradan bir yukarı sıçrama bekliyor. Yeni BI raporuna göre Bitcoin, inanılmaz bir beklenti ile boğa koşusuna devam edecek. Ham petrolün ciddi ekonomik sonuçlara yol açabileceği bir ayı eğilimi başlatacağı tahmininden dolayı büyük yatırımların kriptolara akması bekleniyor.

Bloomberg Intelligence, an itibarıyla 470 varil ham petrolün bir Bitcoin’e eşit olduğunu aktardı. BI, Bitcoin oynaklığındaki yeni düşük seviyenin devam etmesi durumunda liderin 2022’ye kadar benzer bir eğilim izleyebileceğine dikkat çekti. Bloomberg Intelligence’ın emtia stratejisti Mike McGlone, yılın ikinci yarısında Bitcoin’in petrolden daha güçlü pozisyonu olduğuna inanıyor. Bitcoin, sürekli düşen bir arzla ve artan benimsenme ile ham petrol üzerinde avantaj sağlıyor.

Diğer Raporlar

Bunun yanı sıra merkez bankalarının varlık alım programı başka bir faktör olabilir. Analistler, daha temel bir eğilime karşı BTC fiyatında bir esneme olduğunda bir katalizör tarafından geri dönüşün tetiklenebileceğine inanıyor.  Başka bir raporda, Bitcoin’in merkez bankasının enflasyonist baskıya neden olabilecek ve insanları güvenli liman varlıklara itecek bir satım alma programından da yararlanabileceliğini öne sürüyor.

Deneyimli bir finansal analist olan John Miller, FED’in uyumlu bilanço politikasının varlık fiyatlarını ve yüksek likiditeyi destekleyeceğini belirtti. Bu ortamda, yalnızca Bitcoin gibi güçlü değer dinamiklerine sahip kripto paraların gelişmesi kaçınılmazdır. Uzmanlar, 30.000 dolardaki destek seviyesinin büyük önem arz ettiğini ve buradan 50.000 dolar ila 70.000 dolarlık fiyat bandına bir geri dönüşün oldukça olası olduğunun altını çizdi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

IMF, Dünya Bankası ve BIS Ortak CBDC Açıklaması

Sonraki Haber

Apple’ın Kurucu Ortağı, Bitcoin (BTC) Hakkında Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

İlgili Haberler