2 Trilyon Euroluk Varlığı Paylaşan 4.000’i Aşkın Alman Kurumu, Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapabilecek!

Mert Bahçe

Almanya merkezli dominant fonlar, artık Bitcoin (BTC) yatırımı yapabilecek. Nisan ayında parlamentodan geçen Alman Yerleşim Yasası bugün yürürlüğe girdi.

Yeni Yasanın Ayrıtıları

Yeni yasaya göre, Almanya merkezli dev yatırım fonlarının da içinde bulunduğu 4.000’i aşkın kurum, portföylerinin %20’sini Bitcoin yatırımı için kullanabilecek. Bu da Bitcoin 415 milyar dolar gibi bir rakamın sektörüne girmesine neden oalbilir. Spezifonds olarak bilinen yeni uygulama, Almanya’daki 4.000’i aşkın sektörün dominant oyuncularının kriptolara %20’ye kadar yatırım yapma imkanı sunuyor. Buna göre Bitcoin ve diğer kripto para birimleri yatırım alabilir. Bu fonların şu anda yönetim altında toplam 1.87 trilyon euro’su bulunuyor.

Geçtiğimiz dönemlerde bu kurumların yatırım oalrak Bitcoin’e herhangi bir fon tahsis etmesin kanunen izin verilmiyordu. Ancak bugünden itibaren birçok kurumun Bitcoin yatırımı seçeneği aktif hale geldi. Bu bağlamda bu kurumlar için kripto yatırımı oldukça cazip gözüküyor çünkü çoğu likit varlık söz konusu olduğunda yatırım fonları tercih edilir.

Yasayı Hazırlayan İsim, Görüşlerini Aktardı

Bunun yanı sıra bu yeni yasayı hazırlayan Distributed Ledger Consulting (DLC) CEO’su Sven Hildebrandt’a göre beklenen hamleler zaman alabilir. Hildebrandt konu hakkında şunları kaydetti: “Bu bir gecede olabilecek bir şey değil. Ancak Almanya’da sahip olduğumuz en büyük yatırım aracından bahsediyoruz. Kelimenin tam anlamıyla, tüm para orada.”

Ancak bu yeni yasayı hazırlayan Distributed Ledger Consulting (DLC) CEO’su Sven Hildebrandt’a göre bu biraz zaman alabilir.
İlan

Uygulamanın bir Avrupa Birliği direktifi olması bağlamında bu gelişme büyük bir haber olarak değerlendiriliyor. Almanya’nın bu adımı Avrupa’daki diğer kuruluşların ve fonların desteği alabileceği anlamına gelir.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tesla CEO’su Elon Musk, Tekrar Sahnede! Bu Kez Dogecoin’e Ek Olarak Bir Başka Altcoin’i Paylaştı!

Sonraki Haber

İran Parlamentosu, Bitcoin (BTC) Ödemelerini Yasaklamaya Hazırlanıyor

İlgili Haberler