Bu NFT ve Metaverse Platformunda Tarihi Rekor!

İlayda Peker

CryptoSlam verilerine göre, en popüler play to earn oyunlarından olan Axie Infinity, bugün erken saatlerde tarihsel olarak yapılan satışlara bakıldığında 4 milyar doları aşan ilk non-fungible token (NFT) serisi oldu.

Axie Infinity’nin Başarısı

Elde edilen bilgilere göre Ethereum yan zinciri Ronin üzerinde çalışan Axie Infinity’nin toplam satış hacmi, ikinci sıradaki NFT koleksiyonu CryptoPunks’ın değerinin neredeyse iki katı. NFT pazarı, kripto para birimlerinde görülen genel düşüşlere rağmen, Ocak ayından bugüne kadarki en güçlü aylık satış rekorlarından birini kaydetti ve 2022’ye hızlı bir başlangıç yaptı.

Öte yandan Axie Infinity, oyuncuların Axies yetiştirmek, spot piyasada işlem yapmak veya kâr için staking yapmak için kullanılan oyun içi token SLP‘yi kazanmak amacıyla oynanan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak oyuncular Axie Infinity’de birer NFT olan küçük Pokémon benzeri yaratıklar “Axies” ile de savaşıyor.

Axie Infinity ve SLP

Oyuncular oyunu oynamaya başlamak için üç Axies’e ihtiyaç duyuyor ancak oyunda ilerledikçe daha fazlasını satın alabilir, satabilir ve üretebilirler. Yapılan açıklamalara göre rekor seviyelere ulaşan satışların gelmesinin arkasındaki sebep de bu talepten kaynaklanıyor.

Buna ek olarak özellikle koronavirüs sebebiyle insanların evlere kapanmak zorunda kalması ve gelirlerde yaşanan büyük düşüşler sebebiyle Axie Infinity gibi oyunlara ve gelir modellerine ilgi büyük ölçüde arttı.

Öte yandan oyunun yerel kripto para birimleri olan AXS ve SLP, genel kripto para piyasasında yaşanan düşüşle birlikte son 24 saatte %7’nin üzerinde değer kaybederken, Axie Infinity Ocak ayında dünya çapında yaklaşık 3 milyon oyuncuyla istikrarlı bir büyüme kaydetti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kazakistan 13 Kripto Madencilik Tesisinin Fişini Çekti

Sonraki Haber

Meksikalı Milyarderden Bitcoin’e (BTC) Büyük Destek!

İlgili Haberler