Bu, Kripto Kışın Bitmek Üzere Olduğunun Sinyali Olabilir!

İlayda Peker

Son araştırmalara göre, kripto cüzdan etkinliği Ekim ayında güçlü toparlanma belirtileri gösterdi. Bu, kripto kışının buzunun yavaş yavaş erimeye başladığının bir işareti olabilir.

Cüzdan Etkinliği

3 Kasım’da endüstri ölçüm platformu DappRadar, Ekim ayı pazar raporunu yayınladı. Blockchain dApp benzersiz aktif kripto cüzdanlarının (UAW) ortalama sayısı, ay içinde 2 milyonu aştı. Bu, Eylül ayına göre neredeyse %7’lik bir artışı işaret ediyor ve firma konuyla ilgili olarak, “Bu artış, sektörün belirsiz zamanlardaki direncini bir kez daha gösteriyor.” sözlerini kullanıyor.

Buna ek olarak firma özellikle Ethereum staking platformu Lido’nun katman-2 ağları Arbitrum ve Optimism‘e entegrasyonunu artış için bir faktör olarak gösterdi. Ağlarda benzersiz aktif cüzdanlarda sırasıyla %500 ve %83’lük bir artış oldu. Ayrıca bu hafta yapılan açıklamalarda Arbitrum cüzdanlarındaki artışın airdrop avcıları tarafından gelmiş olabileceği ifade edildi.

DeFi ve NFT Aktivitesi

DappRadar, NEAR Foundation ve Google Cloud’un yeni bir ortaklık duyurduklarını bildirdi. Bu, benzersiz aktif cüzdanlarında %1,333’lük bir artışa neden oldu. Kilitli DeFi toplam değeri de Ekim ayında marjinal bir şekilde arttı. Raporda, %5,3’lük bir kazanç TVL’yi Ekim ayı sonunda 53,2 milyar dolara yükseltti. Bununla birlikte, DeFi TVL’nin geçen yılın bu zamanındaki zirvesinden hala %74 aşağıda olduğunu da belirtmek gerekir.

Öte yandan aktif DeFi cüzdanları bir önceki aya göre %7 artarak Haziran’dan bu yana ilk kez yarım milyon UAW’yi aştı. NFT verilerinde de bir miktar iyileşmenin olduğu görülüyor. Rapora göre, benzersiz yatırımcıların sayısı %18 artarak 1,1 milyona ulaştı. Ek olarak, Polygon’daki NFT işlem hacmi Ekim ayında %770’in üzerinde bir kazançla 10 milyon dolara ulaştı.

Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “”Bu, yeni insanların NFT endüstrisine girmekle ilgilendiğini ve talebin hala yüksek olduğunu gösteriyor.” sözlerini kullandı.

Öte yandan, NFT işlem hacmi ve satış sayısı dönem için her biri %30 oranında azaldı. Temel bir bakış açısıyla Ekim, kripto ile kurumsal etkileşim için oldukça iyi bir ay oldu. Visa, PayPal ve Western Union, kripto ve Web3 ile ilgili hizmetler için daha fazla ticari marka başvurusunda bulundu.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Instagram’ın Çok Konuşulan NFT Hamlesinin Detayları!

Sonraki Haber

Binance’in FTT Hamlesi Gündeme Bomba Gibi Düştü 

İlgili Haberler