Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 3 Kripto Para Birimi!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 48.000 dolarlık direnci kırmak için mücadele ederken bazı altcoin birimlerinin güç kazandığı görülüyor. Bitcoin bir hafta önce 50.000 dolarlık önemli seviyeyi arkasında bıraktıktan sonra bir düzeltme hareketi sergiledi. Analistler ise şu anda BTC fiyatının sıkıştığını ve güçlü bir hareket hazırlığında olduğunu ifade ediyor.

Altcoin’lerde ise 3 kripto para biriminin analistlerin ilgisini çektiği ifade edilebilir.

Cardano’da Sinyaller Pozitif

Cardano (ADA) fiyatı son 1 haftadır 2,9 dolar ile 2,4 dolar bandında hareket ediyor. Fiyat 26 Ağustos’ta 2,47 dolarlık kırılma seviyesine geriledi. Ancak 27 Ağustos’taki keskin toparlanma, boğaların bu seviyeyi desteğe çevirdiğini gösteriyor.

Yapılan açıklamalara göre tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın konsolidasyon hareketi, yatırımcıların düşüşleri bir alım fırsatı olarak değerlendirdiğini gösteriyor. Bu da fiyatlar açısından pozitif bir hamle olarak yorumlanıyor.

Bunlara ek olarak ADA’da her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın bulunuyor. Bu da bir başka yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor. Eğer alım baskısı ile fiyat 3 dolarlık psikolojik direncin üzerine yükselirse bir sonraki hedefin 3,50 dolar olacağı ifade ediliyor.

VeChain Alım Baskısı

VeChain (VET) 21 Temmuz’da gördüğü 0,05 dolarlık son zamanlardaki en düşük seviyesinden keskin bir toparlanmanın ardından bir flama oluşturdu. Bu kurulum, fiyat oluşumun üstünde veya altında kırıldıktan sonra tamamlanacak.

4 saatlik grafik, volatilitede bir artışa işaret eden genişleyen bir üçgen oluşumunu gösteriyor Alıcılar, fiyatı üçgenin üzerine ittiler, ancak kırılmayı sürdüremediler. Bu da ayıların daha yüksek seviyelerde agresif satış yaptığını gösteriyor.

Eğer ilerleyen günlerde alım baskısı güçlenirse VET fiyatının daha yüksek seviyeleri görmesi bekleniyor.

Tezos Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre Tezos (XTZ), 4,47 dolarlık seviyeyi aşarak yeni bir yükseliş grafiği başlattı ve güncel rakamlara göre bir sonraki diren seviyesi 6,5 dolar bandında bulunuyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 5,6 dolardan işlem gören XTZ’de şu anki seviyelerin bir satın alma fırsatı olduğu düşünülüyor.

Piyasa hacmi bakımından en büyük 30. kripto para konumunda yer alan XTZ, 8,40 dolar ile ATH’sini belirlemişti. 6,50 doların güçlü bir şekilde kırılması ATH’ye doğru bir yükseliş trendi başlatabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Milyarder Dogecoin Kullanımını Artırmak İçin Harekete Geçti!

Sonraki Haber

Hangi Firma Ne Kadar Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı, Kar Oranları Ne?

İlgili Haberler