Bu Hafta Kripto Para Dünyasında Neler Oldu? 11 Temmuz 2020

İlayda Peker

Geride bıraktığımız haftada özellikle blok yarılanmasından sonra her hafta olduğu gibi Bitcoin fiyatı ana gündem maddelerinden biriydi. Bununla birlikte Dogecoin’in TikTok’taki bir video sayesinde yaşadığı büyük artış da piyasada ses getirdi. Ayrıca Ethereum ve DeFi’de geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından oldu.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para biriminin fiyat sıkışıklığı geçtiğimiz hafta da devam etti. Bitcoin uzun zamandır 9.000 dolar ile 10.000 dolar bandında seyrediyor ve konsolidasyonun artık bozulması gerektiği ifade ediliyor. Ancak konsolidasyonun hangi yöne doğru bozulacağı en büyük sorulardan birini oluşturuyor.

Örneğin; piyasanın önemli analistlerinden “CryptoBirb”, Bitcoin’in orta vadeli olarak mükemmel bir boğa piyasası sinyali verdiğini ifade ediyor. CryptoBirb gibi piyasada konsolidasyonun artış yönünde bozulacağını ifade edenler gibi düşüş yönünde bir kırılma yaşanacağını ifade edenler de var.

Özellikle altın fiyatının artması ve 10 yılın en yüksek seviyesini görmesinden sonra Bitcoin’in bir nebze olsun artması ve 9.500 dolar seviyesini görmesi, geçtiğimiz hafta piyasada heyecan yaratan bir hareket oldu. Ancak sonrasında yine geri çekilme yaşandı ve fiyat konsolidasyon seviyesine döndü.

Bunların yanında şu an geleneksel ekonominin içinde bulunduğu durumun da gelecekte Bitcoin fiyatını arttırması gerektiği ifade ediliyor. Coinbase’den Max Bronstein’ın yaptığı açıklamalara göre geleneksel para birimlerinin değerlerinde önümüzdeki aylarda ve yıllarda çok daha düşük seviyeler görülecek. Bu da Bitcoin’in işine yarayacak ve fiyat artışı yaşanacak.

Dogecoin Artışı

#DogecoinTiktokChallange hashtag’iyle TikTok’ta yayınlanan bir video yaklaşık olarak 20 milyon görüntülenme aldı. Videoyu paylaşan kullanıcı yaptığı açıklamada, “Hadi hepimiz zengin olalım! Dogecoin pratikte değersiz bir coin. 800 milyon TikTok kullanıcısı var, 1 dolardan işlem yapılırsa herkes 10.000 dolar kazanır. Herkese söyleyin.” ifadelerini kullandı.

Bu paylaşımın ardından ciddi bir fiyat yükselişi kaydeden kripto para birimi sonrasında OKEx’te listelenmeye başladı.

Öte yandan viral TikTok videosu yayınlandığından beri DOGE‘nin fiyatı 0.0022 dolardan 0.0047  dolara yükseldi ve heyecan sönmeye başladıktan sonra fiyat düşüşe geçti.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Araştırmacısından Yatırımcıları Üzecek Açıklamalar

Sonraki Haber

Yatırımcılar Daha Fazla BTC Kazanmak İçin Ne Yapıyor?

İlgili Haberler