Dogecoin’den Önemli Listelenme

Dogecoin’den Önemli Listelenme

Popüler kripto para borsası OKEx, Dogecoin (DOGE) marj işlemleri ve tasarruf hesaplarını eklediğini ve bir DOGE/USDT marjlı sürekli işlem çiftini platformuna eklediğini açıkladı. Kripto para borsasının açıklamasına göre, DOGE/USDT işlem çifti spot marj işlemleri için mevcut olacak ve kademeli marj işlemleri avantajları geçerli olacak. 2013 yılında bir şaka coin’i olarak başlatılan kripto para birimi, TikTok videosu sayesinde viral bir fiyat artışı yaşamıştı. Borsanın hamlesi de bu artışın ardından geliyor.

TikTok Hamlesi

TikTok kullanıcısı James Galante, sosyal medya platformunun diğer üyelerinden Dogecoin’e 25 dolar yatırım yapmalarını istedi. Amaç, kripto para biriminin fiyatının 1 dolara ulaşmasına yardımcı olmak ve yatırımcılara %42.000’den fazla getiri sağlamaktı.

Yalnızca bir şaka coin’i olarak tasarlanan DOGE aslında birçok önemli girişime de imza attı. Örneğin; Dogecoin, 2014 yılında Jamaika kızak takımının Sochi’deki Kış Olimpiyatlarına katılmasına yardımcı olmak için 25.000 dolar topladı. NASCAR sürücüsü Josh Wise’ı desteklemek için de 55.000 dolar toplamayı başardı.

Bununla birlikte viral TikTok videosu yayınlandığından beri DOGE‘nin fiyatı 0.0022 dolardan 0.0047  dolara yükseldi ve heyecan sönmeye başladıktan sonra 0.0037dolar’a düştü. Öte yandan CryptoCompare verileri, DOGE’nin son 30 günlük dönemde hala %44’ün üzerinde olduğunu gösteriyor. Hacmi ise %683 artt.

OKEx Listelenmesi

OKEx’in CEO’su Jay Hao konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, borsada kullanıcılarına Dogecoin için yeni işlem ve tasarruflar sunmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi ve “DOGE, birçok yatırımcının spekülasyon yapmaktan zevk alacağı sofistike piyasa potansiyeline sahip çok popüler bir kripto paradır ve borsaya ek likidite getireceğine inanıyoruz. Bununla birlikte, tüm işlem kararlarında olduğu gibi, yatırımcıları her zaman dikkatli işlem yapmaya ve kendi araştırmalarını yapmaya teşvik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.