Bu Haber Metaverse Token’ın İşine Yaradı!

İlayda Peker

Sandbox, çoğu kripto projesinden daha iyi bir hafta geçiriyor çünkü bir dünya yıldızının NFT’leri platforma dahil oluyor. Popüler metaverse platformu Sandbox, 26 Mayıs’ta Rock and roll Kralı Elvis Presley’i metaverse dünyasına getirmek için Elvis On-Chain ile bir işbirliği yaptığını duyurdu.

Sandbox’tan “King” Hamlesi

Ortaklık, projeyi bu yılın başlarında ortaya çıkaran Elvis Presley Enterprises ve Web3 stüdyosu Run it Wild’ı da dahil ediyor. Sandbox‘a ek olarak ortaklar arasında Decentraland, Dappraft, Metakey ve Voxel Architects yer alıyor.

Yapılan açıklamalara göre Elvis Presley’in doğum gününü kutlamak için, 1 Haziran’da başlayacak olan Elvis-On-Chain Metaverse’e tam erişim geçişi olarak 1.935 Elvis Genesis Key NFT basılacak.

Yapılan açıklamalara göre Sandbox, Voxel Architects’teki ortaklarıyla Elvis avatarları yaratıyor. Bu avatarlar dünyanın dört bir yanındaki Elvis hayranları için bir buluşma yeri olan yeni Elvis dünyasında kullanılacaklar. Kullanıcılar, başkalarıyla etkileşime girebilecekleri ve dijital hatıra ticareti yapabilecekleri yeni alemde çeşitli formatlarda ‘King’ olabilirler.

NFT Culture’a göre Run It Wild Direktörü Adam De Cata şunları söyledi:

Bu inanılmaz ortaklar, hepsi işlerinde liderler, Elvis hayranları için türünün tek örneği bir buluşma yeri inşa etmemize yardımcı oluyor. Elvis metaverse’i bir dizi çığır açan deneyime, üretken koleksiyonlara, nadir konserlerden oluşan bir vitrine, hayran deneyimlerine ve gerçek olaylara ev sahipliği yapacak.

The Sandbox’ın COO’su ve kurucu ortağı Sébastien Borget ise “Hayranlarına kendilerini ifade etmeleri ve kendi Elvis’leri olmaları için güç vermek, onun benzerliğini nesiller boyu deneyimlemek için heyecan verici bir yol yaratmak ve onu sonsuza dek ilgi odağında tutmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.

SAND Fiyatı

Metaverse projesinin yerel token’ı SAND, duyurudan sonra 12 saat içinde neredeyse %20 arttı, ancak bundan sonra biraz geri çekildi. SAND, yazı yazılırken 1,32 dolardan işlem görüyor ve bu  geri çekilmeden önce 1,52 dolar ile gün içi en yüksek seviyesine ulaştı.

Metaverse tokeni geçen hafta %23 arttı ve çoğu kripto varlığının tersi yönde hareket etti. SAND geçen hafta Uruguaylı teknoloji firması Cualit’i satın alarak ivme kazanmıştı.Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uzman İsimden Korkutan Açıklama: Altcoin’ler Yüzde 50 Daha Düşebilir!

Sonraki Haber

Elon Musk’tan Önemli Açıklama: “Videodaki Kişi Ben Değilim”

İlgili Haberler