Bu Gösterge Bitcoin (BTC) İçin Artış Sinyali Veriyor!

İlayda Peker

Piyasada yaşanan geri çekilmeye rağmen elde edilen verilere göre, kripto para borsası Coinbase’den 31.000 Bitcoin çıkışı oldu. Yani yatırımcılar borsadaki BTC’lerini kendi kişisel cüzdanlarına çekti. Yapılan yorumlara göre, yatırımcılar BTC fiyatında orta vadede artış bekliyor.

31.000 BTC Çekildi

CryptoQuant’tan elde edilen verilere göre, popüler kripto para borsası Coinbase’de bugün büyük miktarda Bitcoin çıkışı oldu. Yatırımcıların Bitcoin’lerini borsadan çıkarmış olmasının arkasında iki sebep olabilir: Yatırımcılar ya BTC’lerini HODL için kişisel cüzdanlarına çekti ya da OTC anlaşmaları aracılığı ile satış yapmak için BTC’ler çekildi.

Ancak bu noktada yapılan açıklamalara göre şu anda piyasada bir satın alma baskısı var ve bu sebeple de ilk seçeneğin bu durum için daha uygun bir seçenek olduğu düşünülüyor. Dolayısıyla bu durum bir yükseliş sinyali olarak nitelendiriliyor.

Son birkaç ayda Coinbase’den Bitcoin çıkışlarını gösteren grafik de aslında önemli bir veri olarak nitelendiriliyor:

Elde edilen verilere göre Coinbase’den 1,5 milyar doların üzerinde 31.107 adet BTC borsa dışına çıkarıldı.

Fiyat Artışı İle İlişkili Mi?

Bunlara ek olarak borsa esas olarak ABD kurumsal yatırımcıları tarafından kullanılıyor. Dolayısıyla böyle büyük bir borsa çıkışının BTC için artış anlamına gelebileceği düşünülüyor. Elde edilen veriler, borsalarda büyük miktarlarda BTC çıkışı olması ile Bitcoin fiyat artışının arasında bir bağ olduğunu gösteriyor. Verilere göre BTC çıkışlarının arkasından lider kripto para biriminin fiyatında da artışlar yaşanıyor.

Coinbase Pro BTC çıkış grafiğinin de bu durumu desteklediği görülüyor. Yapılan açıklamalara göre Mart 2020 sonrasında boğa koşusu yaklaşırken borsadan çıkışların arttığı görülüyor.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Topluluğu Alabama Senatörü İçin Harekete Geçirdi! Senatör Çok Kızacak!

Sonraki Haber

Veriler Oldukça Etkileyici: Varlık Yöneticileri ve Şirketler Ne Kadar Bitcoin’e Sahip?

İlgili Haberler