Bu Gelişme Polkadot (DOT) Fiyatını Yüzde 20 Arttırdı

İlayda Peker

13 Ekim’de yapılan bir duyuruda Polkadot, ana relay chain’inin yanında çalışan yan zincirler olan parachain’ler için nihayet hazır olduğunu belirtti. Şimdiye kadar parachain’ler test ve geliştirme için Polkadot’un “canary network”ü Kusama’da açık artırmaya çıkarılmıştı.

Polkadot İçin Önemli Gelişme

Ekip, ağın teknik olarak ilk parachain’lerini destekleyebildiği bu noktaya gelmenin beş yıl sürdüğünü belirtti. Parachain’ler, Polkadot mimarisinin çok zincirli yönünü oluşturuyor ve projenin uzun lansman yol haritasının son aşaması olarak karşımıza çıkıyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Polkadot Teknik Raporunda ana hatlarıyla belirtilen temel teknolojinin son parçasını temsil ediyorlar ve piyasaya sürülmeleri, Polkadot’un çok aşamalı sürecinin son aşamasını işaret ediyor.” sözleri kullanıldı.

Öte yandan Polkadot kurucuları Gavin Wood ve Robert Habermeier, parachain’lerin piyasaya sürülmesinden önceki son aşamanın Polkadot’un şu anda yapılan tam kod denetiminin tamamlanması olduğunu söyledi.

Haziran ayının başından beri, Kusama‘da 11 parachain slot müzayedesi yapıldı ve şu anda geliştirme ağında 12 parachain var:

Kusama’da dört aydan fazla bir süredir önemli bir sorun olmadan böyle bir faaliyetin gerçekleşmesi, Polkadot‘ta piyasaya sürmeye hazır parachain’lerin değerlendirilmesinde önemli bir faktör.

DOT Fiyatı Sıçradı

Bu haberlerin ortaya çıkmasının ardından Polkadot (DOT) fiyatında da yukarı yönlü bir hamle görüldü. Son 24 saat içinde %20’nin üzerinde değer kazanan DOT, yazının yayına hazırlandığı sırada 41 dolar bandında işlem görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cipher Mining Operasyonlarını Büyütüyor! Madenciliğin Yeni Merkezi Amerika Olabilir!

Sonraki Haber

Ethereum Fiyat: ETH Bitcoin’i Takip Ediyor, Önemli Destek ve Dirençler!

İlgili Haberler