Tüm Piyasada Düşüş Varken İlk 10’da Sadece Polkadot Yükseldi

İlayda Peker

Büyük bir düşüşün ardından, büyük kripto para birimleri yeni haftanın başında konsolidasyon aşamasına girdi. Kripto para birimlerinin çoğu, önceki haftanın derin yara izlerini taşıyor desek yanlış olmaz.

Sadece Polkadot Artıda

Piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para birimi değerlendirildiğinde sadece Polkadot’un (DOT) artış yaşamış olduğu görülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin son 24 saat içinde %1 değer kaybederken, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) da benzer şekilde %1 düşüş yaşadı.

Bunun yanında piyasa değeri bakımından en büyük 8. kripto para Polkadot son 24 saat içinde %10’un üzerinde değer kazandı.

Bunlara ek olarak kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon dolar üzerinde kalmaya devam ederken Bitcoin’in piyasa değerinin de 843 milyar dolar üzerinde olduğu ifade edilebilir.

Fiyat Beklentileri

Düşüşe rağmen piyasadaki yükseliş beklentileri devam ediyor. CoinSwitch Kuber’in Baş İşletme Sorumlusu Sharan Nair konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Geçen haftaya baktığımızda piyasa hafif bir düşüş gördü ancak Polkadot’un iyi durumda olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte bir iyileşme umudumuz var” sözlerini kullanıyor.

Buna ek olarak diğer piyasanın popüler analistleri de yükseliş beklentilerini sürdürüyor. Ancak analistler 42.000 dolar sınırına kadar bir geri çekilme olabileceğin, bu noktada yatırımcıların sakin kalmalarının oldukça önemli olduğunu ifade ediyor. Analistlere göre 42.000 dolara kadar olacak bir geri çekilme Bitcoin’de mancınık etkisi yaratabilir ve fiyat bu noktada sonra hızlı bir yükseliş trendine girebilir.

Eylül-Ekim Çok Önemli

Yapılan açıklamalara göre eğer kripto para birimlerinde bir ralli yaşanacaksa bu Eylül ve Ekim aylarında olacak. Kasım ayında ise ayı piyasasına girilmesi bekleniyor. Ancak uzman isimler yatırımcıların her durumda temkinli olmasını ve beklenmedik düşüşlere hazırlıklı olmasını tavsiye ediyor. Buna ek olarak beklenen yükselişin yaşanması halinde Bitcoin’in (BTC) 100.000 dolarlık yüksek seviyeyi göreceği ve dolaysıyla yeni bir rekora imza atacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Dolayısıyla yükseliş başlaması halinde yatırımcıların stoplu gitmesinde ve yakın piyasa takibi yapmasında büyük fayda bulunuyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Alonzo Hard Fork’u Artık Kullanımda! ADA Kullanıcılarını Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

Lider Bitcoin (BTC) Geriledi, Piyasa Kırmızıya Büründü: İşte Son Görünüm

İlgili Haberler