Bu DeFi Token’ı Ethereum’a (ETH) Benziyor: YFI Fiyatını Ne Bekliyor?

Bu DeFi Token’ı Ethereum’a (ETH) Benziyor: YFI Fiyatını Ne Bekliyor?

Bir DeFi projesi olan Yearn.finance’in token’ı olan YFI son zamanlarda 30.000 dolar bandına doğru ilerliyor. Ancak daha önce de 30.000 doları aşmaya çalışan ve reddetmeler yaşayan YFI için bu seviyede önemli bir satış baskısı olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak genel olarak YFI’nın fiyatı son zamanlarda Bitcoin (BTC) ve Ethereum’unkine (ETH) benzer bir tablo çiziyor ve konsolidasyon sürecinde bulunuyor. Analistlere göre ise BTC ve ETH’da yeni bir ralli başlayana kadar YFI konsolidasyon sürecini devam ettirecek.

YFI Teknik Görünümü

Henüz 30.000 doların üzerine çıkamamasına rağmen analistlere göre YFI’nın teknik görünümü gün geçtikçe daha parlak hale geliyor. Hatta bazı analistlere göre YFI’nın şu anki teknik görünümü ethereum’un 2016 sonlarındaki teknik görünümünü hatırlatıyor. Dolayısıyla YFI’nın şu an içinde bulunduğu konsolidasyon sürecini yukarı önlü bozması ve parabolik bir grafik çizmesi bekleniyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre tarih tekerrür ederse ve YFI önümüzdeki günlerde ve haftalarda benzer bir grafik çizerse, kripto para biriminin bir miktar parabolik momentum görmesiyle sonuçlanan başka bir fiyat keşif aşamasına girme olasılığının güçlü olduğu düşünülüyor.

YFI 2021 Beklentileri

Analistlere göre yukarı bahsi geçen parabolik yükseliş hareketi 2021 yılına da uzanacak ve ETH‘nin 2017 boyunca yaptığı gibi, bu dönemde de benzer fiyat hareketleri görülecek.

Piyasanın popüler analistlerinden HornHairs geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden paylaştığı bir grafik ile Yearn.finance‘ın YFI token’ının 2016’dan itibaren oldukça yükseliş gösteren bir Ethereum fraktalını yansıtma sürecinde olabileceğini belirtti ve bu, 2021 yılının DeFi token’ı için inanılmaz derecede olumlu bir yıl olacağını gösteriyor olabilir.

Aslında orta vadede tüm kripto para birimlerinin fiyatının Ethereum ve Bitcoin’e bağlı olacağı düşünülüyor. Bu sebeple eğer ETH ve BTC yükseliş trendini devam ettirebilirse YFI gibi altcoin’lerdeki yükseliş beklentilerinin de gerçekleşeceği ifade ediliyor.

Yearn.finance Fiyatı

YFI son zamanlarda 28.000 dolar bandında işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde satış baskısı ile karşılaşmadan önce 32.000 dolara kadar yükselen YFI 12 Eylül 2020’de 43.873 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırmıştı.

Dolayısıyla fiyat grafikleri değerlendirildiğinde aslında YFI fiyatının 2020 yılında oldukça volatil bir tablo çizdiğini ve büyük iniş çıkışlarla adından sıkça söz ettirdiğini görüyoruz.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.