Bu Altcoin’in İşlem Hacmi BTC’den de Hızlı Artıyor

Bu Altcoin’in İşlem Hacmi BTC’den de Hızlı Artıyor

Chainlink (LINK) son zamanlarda çok büyük artış hamleleri yaptı ve kripto para biriminin sergilediği yükseliş hareketleri piyasadaki ayı piyasasının da bir nevi kırılmasını sağladı. Bununla birlikte LINK, üst üste gördüğü parabolik grafiklerle de diğer altcoin’ler arasında kendisini göstermeyi başardı.

LINK’in Performansı

Chanlink’in son zamanlardaki güçlü performansı piyasa hacmi bakımından da artışa geçmesini sağladı. Özellikle 2020 yılında sergilediği performans ile adım adım yükselen LINK, şu anda 4.765.609.875 dolar ile piyasa hacmi bakımından en büyük altıncı kripto para konumunda yer alıyor.

Bununla birlikte Chainlink küçük bir geri çekilme yaşamadan önce 9 Ağustos’ta tüm zamanların rekorunu kırarak 14.37 dolara ulaştı. Yani LINK, uzun süredir devam ettirdiği artış ivmesini dün yeni bir rekorla taçlandırmış oldu.

Bu artış doğal olarak tüm kripto para yatırımcılarının ilgisini çekti ve Coinbase’de Chainlink hacmi Bitcoin’den çok daha hızlı bir şekilde arttı. Bu hamleleri göz önünde bulunduran analistler ise LINK’in çok daha yüksek seviyelere ulaşacağını düşünüyor.

Gözler 20 Dolarda

Yazının yayına hazırlandığı sırada piyasa hacmin bakımından altıncı sırada yer alan kripto, 13.61 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte LINK’in 14 dolar seviyesinden sonra yaşadığı geri çekilmede 12.50 dolarlık seviyenin önemli bir direnç seviyesi olarak işlem görmesi de dikkatleri çekti ve pozitif beklentilerin artmasını sağladı.

Öte yandan LINK’in 14 doları geçeceğini doğru bir şekilde tahmin eden analist Galaxy, popüler kripto para biriminin “mantıksal hedefinin” 20 dolar olduğunu ifade ediyor. Yazının sonundaki grafiği paylaşan analist, “Bir sonraki mantıksal hedef 20 dolar” ifadelerini kullandı.

Aslında Chainlink’teki artışın en ilginç sonuçlarından biri, Coinbase’de LINK işlem hacminin Bitcoin işlem hacminden daha hızlı bir şekilde artmaya başlaması oldu. İşlem hacimlerinde yaşanan bu artış sonucunda Coinbase’deki LINK hacmi 145 milyon dolara ulaşırken, Bitcoin hacmi 95 milyon dolar ile ikinci sıraya geriledi.

Bunların yanı sıra  Bitcoin’in 12.000 doları geçmesi son günlerde en çok beklenen gelişmelerden biriydi ve lider kripto para birimi bu seviyeyi geride bırakmayı başardı. BTC’dek bu hamlenin LINK’in üzerinde nasıl bir etkisinin olacağı ise merak konusu.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.