Bu Altcoin Projesine Kurumsal İlgi Günden Güne Artıyor!

İlayda Peker

Dünyada ekonomik durum 2021 yılının sonlarına doğru normale dönmeye başlamıştı. Ancak Omicron varyantının ortaya çıkması ile birlikte yeniden alarm durumuna geçilmiş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz yıl koronavirüs sebebiyle yaşanan kapanma sırasında kripto para birimlerinde büyük artışlar görüldü ve hem Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi lider kripto para birimleri hem de Polkadot (DOT) gibi popüler kripto para birimleri rekorlara imza attı.

Polkadot Performansı

Olayları bir perspektife oturtmak gerekirse son on iki ay boyunca BTC yaklaşık %25 kazanç kaydederken, DOT %160’ın üzerinde yükselmeyi başardı. Ayrıca kripto para ekosistemindeki kurumsal ilgi artarken Polkadot projesinin gelişmeler ışığında dikkat çektiği görülüyor. Hem bireysel hem kurumsal oyuncular DOT’u portföylerine giderek artan şekilde ekliyor.

Son birkaç yılda bir dizi banka, hedge fonu ve diğerleri oyuncular da dahil olmak üzere birkaç ana akım finansal kuruluş, Bitcoin aracılığıyla kripto alanına girerken, 2021’de bu şirketlerin artan sayıda Polkadot kullanarak dijital varlıklara adım attığı görüldü.

Bu bağlamda, blockchain analitik firması Messari tarafından hazırlanan bir rapor, dünyanın en önde gelen 53 fon yöneticisinden 21’inin geçen yıl DOT’a aktif olarak yatırım yaptığını ve bunun da DOT’u en çok aranan varlıklardan biri haline getirdiğini ortaya çıkardı. Yapılan araştırmaya göre bahsi geçen fon yöneticileri Near Protocol (NEAR), Terra (LUNA) ve Oasis Network (ROSE) gibi projeleri de takip ediyor.

Polkadot’a İlgi Neden Arttı?

Polkadot’un artan hakimiyetinin arkasındaki temel nedenlerden biri, platformun, cross-chain’e büyük önem vermesinde yatıyor. Uzman isimler kripto para alanında cross-chain teknolojisinin her geçen gün daha önemli hale geleceğini düşünüyor.

Polkadot’un yerel operasyonel tasarımı açısından proje, merkezi zinciriyle birlikte çalışan çoklu katman-1 blok zincirlerini desteklemesine izin veren, “Parachains” olarak adlandırılan benzersiz bir konseptten yararlanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İngiltere Milletvekilleri Kripto Grubu Oluşturuyor!

Sonraki Haber

PayPal Kendi Stablecoin’ini Mi Geliştiriyor? İşte Detaylar…

İlgili Haberler