Bu Altcoin Önce Ralli Yaptı Sonra Düşüşe Geçti!

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre bir kripto para birimi yaptığı son açıklamaların ardından ciddi bir yükseliş elde etti. Bitcoin’in 24.000 dolarlık önemli seviyeyi aşmasından sonra Decred’in (DCR) gözle görülür bir artış kaydettiğini ancak şu anda düşüşte olduğunu görüyoruz.

Decred (DCR) Nedir?

2016’da piyasaya sürülen Decred’in teknik incelemesi, güçlü kişilerin veya merkezi planlama komitelerinin projenin geleceği üzerinde orantısız bir etki kazanmasını önlemek için tasarlandığını söylüyor. Blok zinciri, hem proof of work hem de proof of stake fikir birliği modellerini birleştiriyor ve madencilere, proof of stake’i seçmenlerine imkan sunarken fon geliştirmeye blok ödüllerinin bölümlerini tahsis ediyor.

Kendisini bir Bitcoin alternatifi olarak nitelendiren Decred; ilkelerini, blok zinciri yönetimini ve proje yönetimini özetleyen kendi kurallarına sahip. Decred proje lideri Jake Yocom-Piatt, Twitter aracılığıyla projenin web sitesini ve mesaj özelliğini değiştirmek için yeni bir topluluk önerisi sunduğunu duyurdu.

Projenin duyurusu ile Decred’in fiyat hareketi arasında bir bağlantı olup olmadığı belirsiz olsa da, DCR, Yocom-Piatt’ın tweet’inden hemen sonra ciddi bir yükseliş yakaladı.

DCR Fiyatı

DCR fiyatı 5 Ağustos’ta 27 dolar seviyelerinden 70 dolara kadar yükseldi. Ancak sonrasında kripto para biriminin geri çekilme yaşadığını ve 38 dolara gerilediğini görüyoruz. Hemen hemen tüm kripto para birimleri yükseliş kaydederken DCR son 24 saat içinde %6 gibi bir düşüş yaşadı.

Buna ek olarak 545 milyon dolar piyasa değeri bulunan DCR, tüm zamanların en yüksek seviyesini 17 Nisan 2021’de 250 dolar ile görmüştü. Dolayısıyla yaşanan yükseliş yeni bir rekor değil.

Bunun yanında analistler büyük bir ralli sonrasında geri çekilmenin normal olduğunu ifade ediyor. DCR’nin yeni bir rekor kırabilmesi için ise Bitcoin ve altcoin’lerde bir rallinin başlamasının gerekli olduğu düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoin’ler Yeni Haftaya Yükseliş İle Başladı

Sonraki Haber

ETH Dolaşım Arzı Azalıyor! Ethereum Bölünecek Mi?

İlgili Haberler