Bitcoin ve Altcoin’ler Yeni Haftaya Yükseliş İle Başladı

İlayda Peker

Bitcoin ve altcoin’ler haftaya gözle görülür bir yukarı hamle ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 24.000 dolarlık direnci kırması ise dikkatleri çekiyor. Bitcoin’in yanı sıra piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un da yükselişte olduğu görülüyor.

Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 5’in üzerinde artış kaydetti ve yazının kaleme alındığı sırada 24.100 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri ise 461,1 milyar dolara yükselmiş durumda.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ise yazının kaleme alındığı sırada 1.772 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde %5 üzerinde artış yaşamış olması dikkatleri çekiyor.

Buna ek olarak CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından en büyük ilk 10 kripto para birimi içinde en fazla kazancı Polkadot’un (DOT) kaydettiği ifade edilebilir. DOT son 24 saat içinde yüzde 10’dan fazla artış kaydetti. DOT’u, Solana (SOL) %7’nin üzerindeki artışı ile takip ediyor.  Solana, QUIC pazarının kullanıma sunulmasıyla ilgili başka bir güncellemeyi duyurdu ve bunun fiyat üzerinde etkili olmuş olabileceği düşünülüyor.

Öte yandan işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance’in kripto para birimi BNB de son 24 saat içinde yaklaşık olarak %6 yükseldi ve yazının yayına alındığı sırada 330 dolardan el değiştiriyor.

Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin’in önemli direnç olarak görülen 24.000 doları kırmış olmasının piyasa için pozitif bir sinyal olduğu ifade ediliyor. Analistlere göre bundan sonraki direnç 28.000 dolar bandında olabilir. Ancak analistler, BTC’nin 24.000 dolar üzerinde kalmasının çok önemli olduğunu ve bu seviyede bir reddedilme daha gelmesi halinde yeni bir düşüşün başlayabileceğini dile getiriyor. Aşağı yönde ilk desteğin ise 23.000 dolar bandında olabileceği düşünülüyor.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hector Network, Borussia Dortmund ile Ortak Oldu

Sonraki Haber

Bu Altcoin Önce Ralli Yaptı Sonra Düşüşe Geçti!

İlgili Haberler