Bu Aile 3 Yıldır Bitcoin Yatırımları İle Yaşıyor!

Bu Aile 3 Yıldır Bitcoin Yatırımları İle Yaşıyor!

Taihuttu ailesi, 2017’de tüm varlıklarını Bitcoin (BTC) yatırımı yapmak için elinden çıkardığında gündeme gelmişti ve “Bitcoin ailesi” olarak isimlendirilmişlerdi. Üç yıl sonra CNBC, hala BTC biriktirip biriktirmediklerini, ve şu anda ne yaptıklarını öğrenmek için “Bitcoin ailesi” ile irtibata geçti.

Bitcoin Ailesi

Bitcoin yatırımı ve Bitcoin birikimi yapmak özellikle 2017 yılından sonra bazıları tarafından bir yaşam tarzı olarak benimsendi. Ancak muhtemelen hiç kimse Taihuttu ailesi kadar bu düşünceyi benimsemedi. Çünkü 2017 yılında Hollandalı Taihuttu ailesi deyim yerindeyse varını yoğunu satıp Bitcoin aldı ve hala da bu şekilde yaşamaya devam ediyorlar.

Didi Taihuttu budan 3 yıl önce kar getiren işi ve 2.500 metrekarelik evi de dahil olmak üzere her şeyini sattı ve bu parayla BTC aldı. 3 çocuk babası olan 42 yaşındaki Taihuttu CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Her şeyimizi sayıp Bitcoin’e yatırdık, çünkü hayatlarımızı değiştirmek istedik” sözlerini kullandı.

Yapılan açıklamalara göre aile 2017 yılından bu yana göçebe yaşam tarzını benimsedi. Bu üç yıl içinde 40 ülkeyi ziyaret ettiklerini ifade eden Taihuttu’lar çok az eşya hedeflerine de sadık kaldıklarını dile getiriyor.

Aslında bu durum çoğu kişi için “ütopik” bir davranış. Ancak Taihuttu’lar bu durumdan memnun gibi görünüyor. Çünkü Taihuttu’lar yaptıkları açıklamada Bitcoin’lerinin çoğunu 2017 yılı başında BTC 900 dolarken satın aldıklarını ifade etti. Yani aslında aile bu yatırımın büyük çoğunluğundan hiç zarar etmedi.

“Hala BTC Alıyoruz”

Didi Taihuttu yaptığı açıklamalarda, 20.000 dolarlık rekor seviyeden sonra yaşanan düşüşlerde bile Bitcoin’den vazgeçmediğini ifade ediyor. 2018 yılında lider kripto para biriminin 3.000 dolara kadar gerilediği sırada bile pozitif düşündüğünü dile getiren Taihuttu, “Bitcoin düştüğünde, daha fazla satın almaya başladık.” sözlerini kullandı.

Şu anda bir Bitcoin uzmanı olan Didi Taihuttu, kripto para piyasası söz konusu olduğunda her zaman pozitif kaldığını ifade ediyor.

200.000 Dolarlık Hedef

Taihuttu, 2018 yılında yaşanan büyük düşüş gibi bir düşüş yaşanmayacağını düşünüyor. Çünkü 2017 ve 2018 yılındaki talep ile şu anki talep oldukça farklı. Bununla birlikte Taihuttu, bir arz krizinin yaşanabileceğini de yaptığı açıklamalarda belirtti.

Tihuttu yaptığı açıklamada, “PayPal, 350 milyon kullanıcısına Bitcoin satmaya başladığında, onların da bir yerden Bitcoin satın almaları gerekecek. Büyük bir arz krizi olacak, çünkü her gün büyük şirketlerin ihtiyacını karşılamak için yeterince yeni Bitcoin çıkmayacak.” sözlerini kullandı.

Tüm bunların yanında Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşmasının bir hayal olmadığını ve 2022 yılında 200.000 doları görürse şaşırmayacağını da sözlerine ekledi. Piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo 200.000 dolarlık hedefi 2021 yıl sonu için koymuştu.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.