Bu ABD Eyaletinden Kriptolar İle İlgili Önemli Hamle!

İlayda Peker

Virginia Senatosu Cuma günü oybirliğiyle, eyaletteki bankaların ilgili riski yönetmek için yeterli kaynağa sahip olmaları koşuluyla kripto saklama hizmetleri sunmalarına izin verecek bir yasa tasarısını onayladı. Tasarı, Virginia Valisi Glenn Youngkin tarafından imzalandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Virginia’dan Önemli Hamle

Tasarı, bankaların müşteriler için cüzdan anahtarlarını elinde tutmasını etkin bir şekilde sağlıyor ve daha çok büyük kripto varlıkları olan kurumsal yatırımcılara yönelik. Tasarı, kriptonun artan popülaritesinden yararlanmak amacıyla temsilci Christopher T. Head tarafından da destekleniyor.

Hareket, kriptoyu düzenlemek için hamleler yapan ABD eyaletlerinin artan eğiliminde bir başka adımı işaret ediyor. Bu alan Federal düzeyde tanınırken, pek çok eyalette kripto konusunda kapsamlı düzenlemeler yok. Geçen ay Colorado, Bitcoin ve diğer popüler altcoinleri vergi ödemeleri olarak kabul etmeye başlayacağını ve bunu yapan ilk eyalet olduğunu söyledi.

Kriptolar ve Düzenlemeler

2021 yılına kadar kripto işlemlerinde yaşanan patlama, birkaç devletin uygun düzenleme yoluyla yatırımcıları çekmeye çalıştığını da gördü. Ulusal Eyalet Yasama Meclisleri Konferansı’ndan elde edilen veriler, 33 devletin 2021’de kripto ile ilgili mevzuat çıkardığını gösterdi.

Wyoming ve Arizona ayrıca vatandaşların kriptoda vergi ödemesine izin verecek tasarılar önerdi. Arizona’nın ayrıca, Bitcoin’i eyalette yasal varlık haline getirmeyi amaçlayan bir teklifi var. New York Belediye Başkanı Eric Adams da ilk üç maaş çekini kripto olarak almayı kabul etmişti.

Öte yandan kripto saklama, normal bir cüzdandan farklı ve daha çok kurumsal yatırımcılara yönelik. Şu anda Coinbase, kripto saklama hizmetleri sunan en büyük oyunculardan biri, ancak Virginia’nın hamlesi artık sektördeki rekabeti artırabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’e (BTC) Ek Olarak En Çok Bu 2 Altcoin’e İlgi Var!

Sonraki Haber

Güney Kore’den Rus Kullanıcılara Önemli Yaptırımlar

İlgili Haberler