BTC’yi Rezerv Seçen Şirketin CEO’su: “Bitcoin Yatırımcılarına Saygı Duymuyorum”

İlayda Peker

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Stansberry Research’ten Daniela Cambone-Taub ile 2 Ekim’de yaptığı röportajda, Bitcoin (BTC) yatırımcılarına saygı duymadığını iddia etti ve bir kez daha HODL’dan yana olduğunu belirtti. Saylor konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ben yatırımcı değilim. Yatırımcılara gerçekten saygı duymuyorum.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Saylor röportaj sırasında, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’ın varlıkları satın alarak uzun süre elinde tuttuğu yatırım stratejisini takip ettiğinin de altını çizdi.

MicroStrategy ve Bitcoin

MicroStrategy geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile Bitcoin’i rezerv varlığı olarak benimsediğini dile getirdi ve olağanüstü bir hamle yapmış oldu. Ortaya çıkan bilgilere göre bu hamle ile şirket 425 milyon dolar değerinde BTC satın aldı.

Aslında büyük firma ilk başta rezerv tercihini Altın’dan yana kullandı. Ancak sonrasında firmanın Altın’ın dijital versiyonunda yani Bitcoin’de karar kıldığı görülüyor. Saylor, Bitcoin’in “sonsuz sert bir varlık” olduğunu dile getiriyor ama Altın’ın teşvik ile daha çok üretilebileceğini de şu şekilde açıklıyor:

Buradaki kilit nokta, altın madenciliğine yüz milyar dolar koyarsam daha fazla altın üreteceğim. Bitcoin madenciliğine yüz milyar dolar yatırırsam, daha fazla Bitcoin üretmeyeceğim. Sadece daha fazla güvenlik üreteceğim.

Sıcak Karşılama

Saylor’un MicroStrategy‘nin oy gücünün yüzde 72’sini kontrol eden en büyük hissedarı olduğunu belirtmek gerekir. Saylor böyle bir karar karşısında şirket çalışanlarının verdiği tepkiyi, “Çok heyecanlandılar” sözleri ile açıkladı ve “Şirketimiz teknoloji severlerle dolu ve Bitcoin dijital altın. Tıpkı Apple’ın kameranızı kaydileştirmesi ve Facebook’un fotoğraflarınızı kaydetmesi ve Google’ın kitaplığınızı kaydetmesi gibi altının kaydileştirilmesi. Bu yüzden ondan milyonlarca kez daha iyi olacak bir şeyi yaptığınız dijital dalganın kenarında olmak gerçekten harika.” ifadelerini kullandı.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü CEO: Bitcoin’de (BTC) Bu Fırsatı Kaçırmayın!

Sonraki Haber

Ripple’dan Yeni Üst Düzey Yönetici Hamlesi!

İlgili Haberler