BTC’nin Yönünü 8.700 Dolar Seviyesi Mi Belirleyecek?

BTC’nin Yönünü 8.700 Dolar Seviyesi Mi Belirleyecek?

Son birkaç hafta Bitcoin için oldukça farklı geçti. Son haftalarda lider kripto para birimi defalarca 10.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine çıkmayı denedi. Ancak her seferinde büyük bir reddetme ve arkasından büyük bir düşüşle karşılaştı. Bu hafta da aynı şekilde yaklaşık olarak 20 dakika 10.000 doların üzerinde kalan Bitcoin (BTC) sonrasında sert bir düşüşe geçti ve 9.100 dolara kadar geriledi.

Bu duruma rağmen üst düzey bir analist, BTC buradan çok daha aşağı gitmediği sürece orta vadeli bir zaman diliminde “yükselişe devam etme” ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin Mevcut Seviyesi

Endüstri araştırma firması MarketsScience’daki ekibin bir parçası olan ve Twitter’da “BitDealer” olarak tanınan analist, yazının sonundaki grafiği paylaştı ve Bitcoin’in şu anda belli bir aralıkta sıkıştığını ifade etti.

Bunun yanında analist, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde 8.700 doların üzerinde kalmayı başarması durumunda artışın devam edeceğini belirtiyor. Ancak analist aynı zamanda bu seviyenin üzerinde kalınmaması durumunda “yükseliş tezinin” geçersiz olacağının da altını çiziyor.

Öte yandan BitDealer dışında da bazı analistler Bitcoin‘in hala bir yükseliş trendi içinde olduğunu ifade ediyor. Örneğin, piyasanın önemli analistlerinden Byzantine General, bu son fiyat düşüşünün önemli olmadığını, “Bu büyük hamle değil. Önemli bir şey olmadı. Hala büyük konsolidasyon aralığı içindeyiz.” sözleriyle ifade etmişti.

8.700 Seviyesi Kaybedilirse?

Her ne kadar 8.700 dolarlık sınırın kaybedilmesi durumunda bir düşüş trendinin başlayacağı düşünülse de Bitfinex’te emirler 8.600 ile 9.000 dolar arasında ciddi bir alım talebini olduğunu gösteriyor. Bu da alım yapanların satış yapanlara baskın gelerek fiyatın daha da gerilemesini önleyebileceği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.