Bitcoin’deki Düşüşü Boğalar Engelleyebilir Mi?

İlayda Peker

Bitcoin dün akşam saatlerinde konsolidasyonu sonlandırıyor gibi görünen keskin bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün 10.000 dolarlık seviyede karşılaşılan reddetme olduğu ifade edilse de FED’in kararları ve geleneksel piyasaların bu karar verdiği tepki de Bitcoin (BTC) fiyatını etkilemiş olabilir. Şu anda bir yandan alıcılar Bitcoin’e yukarı yönlü bir momentum kazandırmaya çalışırken bir yandan da analistler boğaların güzel bir noktada destek oluşturduğunu ifade ediyor.

Bitcoin’de Fiyat Beklentileri

Yazının yayına hazırlandığı sırada yaklaşık olarak 9.400 dolar seviyesinden işlem gören BTC, dün akşamki büyük satış baskısının ardından bu bantta ilerlemeye devam ediyor. Bununla birlikte BTC, birçok büyük marj işlem platformunda 9.000 dolara düştü. Ancak 9.000 ile 9.400 dolar arasında güçlü bir destek var gibi görünüyor.

BTC önümüzdeki günlerde ve haftalarda bu bölgenin üzerinde durmayı başarabilirse sonrasında yükselişe geçme ihtimalinin olduğu ifade ediliyor. Bu fiyat bölgesi, BTC’nin son birkaç haftadır işlem gördüğü uzun vadeli aralığın alt sınırı ile de örtüşüyor. Bu aralığın üst sınırı yaklaşık 9.900 dolardı ve bu desteğin güçlü bir şekilde savunulması Bitcoin’i bu zirvelere geri taşımak için yeterli olabilir.

Twitter’ın popüler analistlerinden Byzantine General, bu son fiyat düşüşünün önemli değil. Analist konuyla ilgili açıklamalarında, “Bu büyük hamle değil. Önemli bir şey olmadı. Hala büyük konsolidasyon aralığı içindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Peki, Ya Satış Baskısı?

Bir başka popüler sahte analist DonAlt ise BTC’nin tarihsel örnekler nedeniyle yakın vadede hala %40’lık bir düşüş göreceğine inandığını açıkladı. DonAlt yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in makro destek seviyelerine geri dönmesinin çok büyük bir düşüş olacağını ancak %40’lık bir düşüşün hala imkanlar dahilinde olduğunu dile getirdi. Analist yaptığı açıklamalara, bunun daha önce de yaşandığını ekledi.

Aşağıda görülen grafik de bu tür düşüşlerin makro yükseliş trendleri sırasında ortaya çıkabileceğini ve bunların tarihsel fiyat hareketinin doğal bir parçası olduğunu gösteriyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

McAfee’nin Son Projesi Telefonlara Anonimlik Getiriyor

Sonraki Haber

Yatırımcıların Ağ Etkinliğini İzlemek İçin Kullandığı 3 Metrik

İlgili Haberler