BTC’nin Artış Grafiği Sergilediğini Söyleyen Analist: BTC Alın!

İlayda Peker

Bitcoin son günlerde oldukça güzel bir performans sergiledi ve fiyatını 6.800 dolardan 7.800 dolara taşımayı başardı. Bu hamle analistlerin yeniden boğa yorumları yapmasını sağladı.

Bunların yanında bir analiste göre, şu anda yaşanan ralli ilginç bir şekilde Şubat 2019’da yaşanan fiyat performanslarını hatırlatıyor. Şubat 2019’da Bitcoin’in 3.000 dolardan 14.000 dolara çıkmasını sağlayan rallinin sinyalleri alınmaya başlamıştı.

Bitcoin Grafik

Bitcoin son üç gündür konsolidasyon aşamasında bulunuyor. Bu durum bazı analistlerin ve yatırımcıların Bitcoin’in bir zirve oluşturduğunu düşünmesine yol açsa da Twitter’da “Kaleo” olarak bilinen analist göre bu durum Bitcoin’in güç kazandığını bir işareti olarak algılanmalı.

Kaleo, Twitter üzerinden iki grafik paylaştı ve ikisinin arasındaki ilginç benzerliğe dikkat çekti. Analistin paylaştığı grafiklerden biri Şubat 2019’da 3.000 dolardan 14.000 dolara çıkıldığı zamanki grafikti. Diğeri ise günümüzün artış grafiği… Dolayısıyla analistin açıklamalarına göre yakın zamanda ciddi bir boğa koşusu yaşanabilir. Kaleo yaptığı açıklamaları, “Bitcoin alın.” sözleriyle bitirdi.

Boğalar Kontrole Geçecek Mi?

Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda ve aylarda tam bir boğa koşusuna girmesi, birçok yatırımcı için ideal senaryo olacak. Ancak küresel ekonomideki belirsizlikler sebebiyle Bitcoin fiyatının da nasıl hareket edeceğini tahmin etmek her zamankinden daha zor gibi görünüyor.

Newsbtc’nin haberine göre Twitter’daki kripto analistlerinden Teddy, ABD’nin önde gelen borsa endeksi olan Dow Jones endeksinin son zamanlarda 200 günlük üstel hareketli ortalamayı henüz hafiflettiğini belirtmişti. Yapılan açıklamalara göre bu durum kripto para piyasasında büyük düşüşlerin yaşanabileceğinin bir işareti olarak algılanmalıydı.

Bunların yanında “Kara Perşembe” olarak tarihe geçen ve 12-13 Mart aylarında dünyadaki tüm piyasaların adeta çökmesiyle sonuçlanan fiyat düşüşlerinin ardından Bitcoin ve geleneksel piyasalar arasında bir bağlantı kurulduğu ifade edildi. Bitcoin’in geleneksel piyasalarla birlikte hareket etmesi lider kripto para biriminin “güvenli liman” argümanını zedeleyen bir durum oldu.

Ancak o dönemde salgın korkusu sebebiyle tüm yatırımcılar ellerindeki varlıkları nakde çevirme yönünde bir karar almış ve bunun sonucunda tüm piyasalarda benzer bir düşüş yaşanmıştı. Birçok analist bu durumun bir korelasyon olmadığını, panik satışlardan kaynaklandığını ifade etmesine rağmen hala kripto para piyasasının bu durumun ceremesini çektiğini görüyoruz…


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Odakta

Sonraki Haber

Binance’ten Yeni Bir Listeleme: HIVE

İlgili Haberler