BTC’de Yükseliş Düşüşten Daha Mı Olası?

BTC’de Yükseliş Düşüşten Daha Mı Olası?

Yakın tarihli bir YouTube videosunda piyasanın popüler analistlerinden Michael van de Poppe, Bitcoin’in yakın gelecekte 10.000 dolar seviyesine ulaşma şansını değerlendirdi. Analistin yaptığı açıklamalara göre işlerin kötüye gitme ihtimali var. Ancak her şeyin yolunda gitme ihtimali daha yüksek. Bununla birlikte van de Poppe, 1 Temmuz’a kadar piyasada çok fazla hareket olmayacağını da ekliyor.

BTC ve 10.000 Dolar

Bitcoin 9.000 doların altına inip toparlanma yaşadıktan sonra son günlerde 9.250 dolar ile 9.400 dolar bandında hareket ediyor. Bu hareketleri değerlendiren van de Poppe Bitcoin’in 9.000 dolarlık bölgede en alt sınırı gördüğünü ve daha düşük seviyeleri görmesini beklemediğini dile getiriyor.

Analiste göre eğer 9.590 dolarlık bölgeyi geride bırakabilirsek Bitcoin rahatlıkla 10.000 dolara doğru ilerleyebilir. Ancak bu noktada başka bir konsolidasyon süreci de yaşanabilir.

Düşüş İhtimali

Bitcoin’in 10.000 dolara ilerleme olasılığını değerlendiren analist daha sonra düşüş ihtimalini ele aldı. Van de Poppe’a göre Bitcoin 9.200 dolarlık seviyenin altını görürse bir düşüş trendi başlayabilir. Analist böyle bir düşüş başlaması durumunda BTC’nin 8.720 dolar seviyesine hızla ilerleyebileceğini düşünüyor.

Ancak bu düşüş ihtimalinin yanı sıra Bitcoin’in hala boğa piyasasında olduğunu savunan isimler de var. Örneğin; Hedgeye yatırım araştırma şirketi kurucusu ve CEO’su Keith McCullough, Bitcoin’in 9.400 dolar seviyesine ulaştığından beri yükseliş eğiliminde olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan finans dünyasından önemli isimlerin art arda Bitcoin yatırımı yaptıklarını açıklaması da artış yönünde bir beklenti olduğu şeklinde yorumlanabilir. Bu isimler arasında son zamanlarda Paul Tudor Jones, Dan Tapiero, Chamath Palihapitiya, Raoul Pal, Tim Draper, Peter Theil ve Naval Ravikant yer alıyor.

Özellikle Jones’un yatırımı piyasada oldukça ses getirmişti. Son olarak ise Hedgeye Risk Yönetimi Genel Müdürü ve Ortağı Darius Dale BTC yatırımı yaptığını açıkladı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.