BTC’de Her Düşüş Bir Fırsat: Yatırımcılar Bitcoin’de Her Düşüşü Fırsata Çeviriyor

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) boğaları son iki gündür 19.500 dolarlık seviyeyi geçmek için büyük bir çaba harcıyor ve fiyat 19.100 dolar ile 19.500 dolar bandında hareket ediyor. Grafiklere göre 19.500 doları geçmek için yapılan her hamle 19.550 dolar bandında reddedildi ve henüz fiyat önemli psikolojik seviyenin üzerine çıkamadı. Yatırımcılar ise her reddedilme ile birlikte gelen düşük seviyeleri bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor gibi görünüyor.

19.500 Doların Önemi

Şu anda kripto para ytırımcıları 19.500 doların 20.000 dolara giden yolda bir kapı açacağı yönünde hemfikir gibi görünüyor.  Piyasanın popüler analistlerinden Micheal van de Poppe da konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, 19.500 dolarlık seviyenin dirençten desteğe döndüğünü görmenin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Bunlara ek olarak analiste göre eper Bitcoin 19.500 dolarlık seviyeyi bir destek seviyesine dönüştürmezse şu an bulunduğumuz seviyelerden 18.500 dolara kadar bir geri çekilme yaşanabilir ve yatırımcılar bu alanı yine bir satın alma fırsatı olarak değerlendirebilir.

Bitcoin Yükseliş Eğiliminde

20.000 dolar bandında yapılan her girişim her ne kadar reddedilme ile sonuçlansa da analistler BTC’nin şu anda bir yükseliş eğiliminde olduğunu düşünüyor. Çünkü Bitcoin fiyatı son reddedilmenin ardından 17.500 dolar bandında kadar geriledi ve burada boğalar fiyatın daha fazla düşmesine izin vermedi. ayrıca yatırımcılar da fiyatın bu raddeden sonra yükseleceğini düşündüğü için bu seviyeyi bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdi.

Dolayısıyla her reddedilme bir düzeltme olarak kaldı ve fiyat yeniden yükselişe geçti. Bu sebeple de analistlere göre hala bir boğa piyasası içindeyiz. Bu bilgilere göre yatırımcıların her düşüşü bir fırsata çevirdikleri de ifade edebilir.

Altcoin’ler de Yükseliyor

Altcoin piyasasının bir nebze Bitcoin fiyatına bağlı şekilde hareket ettiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Lider kripto para birimi  yükseliş eğilimindeyken genel olarak piyasada da yükseliş hareketleri görülüyor. Bu durum tam tersi içinde geçerli.

Dolayısıyla BTC’deki son yükseliş, Elrond ve SUSHI gibi kripto para birimlerinde büyük ölçüde kendisini gösterdi. Elrond fiyatı gün içinde %28 arttı ve son iki hafta içinde de token’ın %115 arttığı görülüyor. SushiSwap’in yönetişim token’ı Sushi de %9,84 artarak 2,80 dolara yükseldi ve son 4 günde %44 artış yaşamış oldu.

Bunlara ek olarak CoinMarketCap’e göre, genel kripto para birimi piyasa değeri şu anda 566,6 milyar dolar ve Bitcoin‘in hakimiyet oranı %63,6.Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İtalya’nın Büyük Bankasından 2021 Yılı İçin Kripto Müjdesi!

Sonraki Haber

Çin’in Kripto Listesi Yayınlandı: BTC, ETH, XRP ve XTZ Kaçıncı Sırada?

İlgili Haberler