BTC’de Hedef En Az 100.000 Dolar: Bitcoin Neden Engel Tanımıyor? 

İlayda Peker

Magentic genel müdürü William E. Quigley, CNN Business ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in (BTC) altı haneli bir varlık olma yolunda önünde hiçbir engel olmadığını dile getirdi.

Bitcoin Neden Engel Tanımıyor?

Üst düzey yönetici yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 1 yıldan daha kısa sürede 3.800 dolardan 58.500 dolara kadar yükseldiğini dile getirdi ve neden lider kriptonun önünde daha büyük seviyeler için hiçbir engeli olmadığını açıkladı.

Quigley’nin açıklamalarına göre Bitcoin’in arzının sınırlı olması birçok kurumun BTC’yi değer saklama ve enflasyondan korunma aracı olarak görmesini sağlıyor. Dolayısıyla Bitcoin’e olan talep artıyor ve arz kıtlığı sebebiyle fiyat yükselişinin önünde hiçbir engel bulunmuyor.

Bitcoin’in arzı 21 milyon ile sınırlı ve her dört yılda bir arz yarı yarıya azaltılıyor. Madencilik ödülü yarılanması olarak bilinen bu olay sayesinde her dört yılda bir piyasaya sürülen BTC miktarı azalıyor. Arz-talep teorisine göre BTC’ye olan talep aynı kalsa bile arz zaman içine azalacağı için fiyat yukarı yönlü bir grafik çizme eğiliminde bulunuyor. Ayrıca bu noktada Bitcoin’e olan talebin her geçen gün arttığını belirtmek gerekiyor.

Ayrıca Bitcoin’in fiyatının her yarılanma sonrasında yeni bir rekor kırması da bu teorileri doğruluyor.

Bitcoin Hedefi: 150.000 Dolar

Yönetici konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda 2021 Mayıs ayında yaşanan yarılanma sonrasında bir boğa koşusunun tam ortasında olduğumuzu ifade etti. Bu sebeple yönetici BTC fiyatının 100.000 doları görmesinin önünde hiçbir engel olmadığını ve hatta fiyatın 150.000 doları bile görebileceğini dile getirdi.

Yapılan açıklamalara göre kurumsal yatırımlar da arttıkça Bitcoin benimsenmesi 2021 yılı sonlarına doğru çok büyük bir yol katetmiş olacak. Bu da ilgi ile birlikte fiyatın da artacağı şeklinde yorumlanıyor.

Ayrıca halihazırda Tesla, MicroStrategy, PayPal ve Square gibi büyük firmalar kripto paralara ya yatırım yaptı ya da kripto paralar ile ilgili hizmetler sunmaya başladı. Dolayısıyla şu anda 100.000 dolar hayal gibi görünse de bundan bir yıl önce de 58.000 doların bir hayal olduğunu unutmamak gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kraken CEO’su Jesse Powell’ın Bitcoin Fiyatı Yorumu

Sonraki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi – 04.03.2021

İlgili Haberler