BTC’de Düşüş Bitmedi Mi? Analistten Korkutan Senaryo!

İlayda Peker

Bitcoin’in bu yıl içinde yaşayacağı düşüşü ve 30.000 doların altına gerileyeceğini doğru bir şekilde tahmin eden analist, kripto para piyasasında yaşanan son yükselişin muhtemelen kısa vadeli olabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Yükselişi Neden Kısa Sürebilir?

Piyasada Capo olarak tanıdığımız analist, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 22.000 doların üzerine çıkarak yaşadığı rallinin, ABD dolar endeksinin (DXY) parabolik bir rallinin ortasında olduğu bir zamanda inandırıcı olmadığını düşündüğünü dile getiriyor.

Yapılan açıklamalara göre doların şu anda güçleniyor olması yatırımcı davranışlarını etkiliyor ve yatırımcılar dolara geçiş yapıyor. Bu da Bitcoin gibi riskli varlık olarak görülen yatırımların azalabileceğine dair bir işaret olabilir. Capo’ya göre, altcoinler %50 devalüasyon için hazır görünürken, Bitcoin muhtemelen güçlü bir dirençle karşılaşacak.

Bunlara ek olarak analiste göre her ne kadar Bitcoin’de bir miktar yaşanmış olsa ve yatırımcıları 40.000 dolarlık fiyat seviyelerini hedefliyor olsa da bu hareketi destekleyecek bir sinyal mevcut koşullarda bulunmuyor. Analist BTC’nin hala 21.000 dolar ile 22.000 dolar direnç seviyelerinde olduğunu ifade ediyor. Bu noktada yaşanacak güçlü bir reddedilme ise %40 ile %50 arasında başka bir düşüşü tetikleyebilir.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, yıl içinde 18.000 dolarlık seviyeleri test ettikten sonra 21.000 dolar üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Buna ek olarak altcoin’lerde de düşüşler yaşandı ve Capo, Binance Coin (BNB) ve XRP’nin de içinde bulunduğu bazı altcoin’lerde daha dik düşüşler yaşanabileceğini ifade ediyor. Bu haftanın başlarında Capo, BNB için 125 ile 135 dolar arasında bir alt hedef belirlerken, XRP’nin 0.14 dolara kadar düşebileceğini söyledi.

Bunlara ek olarak Capo ayrıca BTC ve Ethereum (ETH) için satın alma emirlerinin derinliğini izlemek için bazı kripto borsalarının emir defterlerini yakından takip ettiğini söylüyor. Kripto strateji uzmanına göre, nispeten yüksek değere sahip yatırımcılar, BTC ve ETH’da sahte emirler veriyor olabilir. Capo bu durumun klasik bir düşüş sinyali olduğunu ifade ediyor.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Yüzde 400 Artış Yaşanabilir: Ne Zaman?

Sonraki Haber

Ethereum’da (ETH) Teknik Sinyaller Ne Diyor?

İlgili Haberler