BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 7/09/2020

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 7/09/2020

Kripto para piyasasındaki durum 2 Eylül tarihinde başlayan düşüş ile beraber iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı ve birçok kişi bunun Bitcoin (BTC) ile bağlantılı olduğunu biliyor. Bitcoin fiyatının yaşadığı sert düşüş ve bunun diğer kripto para projelerini de etkilemesi, piyasanın tam anlamıyla kızıla boyanmasına yol açtı.

BTC Analizi

Kripto para piyasası son 48 saat içerisinde 30 milyar dolardan fazla değer kaybetti ve hala da kaybetmeye devam ediyor. Bitcoin’in bugün kısa süreliğine de olsa 10.000 doların altına inmesi, piyasadaki panik havasını daha da arttırdı. Yine de şu an için 10.000 dolar desteğinin tutunması umutları arttırmakta.

Peki teknik analiz ne gösteriyor? Lider kripto para birimi eğer 9.850 dolar seviyesinin üstünde tutunmayı başarabilirse hala bir umut olabilir. Bitcoin’in buna ek olarak önünde iki kritik direnç olduğu görülüyor. İlk direnç 10.100 dolar seviyesinde, ikinci direnç ise 10.350 dolar seviyesinde bulunmakta.

Bitcoin Yorumları

Bitcoin eğer bu dirençleri kıramaz ve destek noktasının da altına gerilerse, 9.300 dolar ile 9.800 destekleri de geçilme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Bitcoin’in 9.300 doların altına gerilemesi ise bir anda 7.000 doların görülmesi anlamına geliyor. Eğer Bitcoin grafiğinde görülen ayıların ve boğaların savaşı 9.800 doların altına inilmesi yani ayıların galibiyeti ile sonuçlanırsa uzun vadeli düşüş başlayacak gibi gözüküyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.