Bitcoin 10.000 Doların Altına İndi: Düşüş Ne Zaman Duracak?

İlayda Peker

Son günlerde Bitcoin’den (BTC) ve diğer tüm altcoin’lerde yaşanan düşüş haftaya başladığımız bu günde de durmadı.Pazartesi gününün ilk saatlerinde nispeten durağan olan fiyatlar yaklaşık 1 saat önce düşüşe geçti ve Bitcoin önemli psikolojik seviye olan 10.000 doların altını gördü.

Bitcoin Fiyatı

Grafiklere bakıldığında lider kripto para birimi Bitcoin’in 9.825 dolara kadar düştüğü görülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada her ne kadar BTC 10.036 dolar bandına geri çıkmış olsa da son düşüşün bir zayıflık belirtisi olabileceği düşünülüyor ve 10.000 doların üzerinde kalınıp kalınamayacağı bilinemiyor.

Bilindiği gibi Bitcoin son birkaç gün öncesinde gayet güzel bir artış ivmesi sürdürüyordu. Ancak Bithumb’ın polis baskınına uğraması ve ardından ortaya çıkan doların güç kazandığı haberlerinin ardından büyük bir düşüş furyası başladı. Pazar günü nispeten stabil geçen piyasanın bugün yeniden volatilitesini kazandığını görüyoruz.

Altcoin Fiyatları

Yalnızca Bitcoin değil altcoin’lerin de neredeyse hepsinin kırmızıda olduğunu görüyoruz. Örneğin; piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) %6’nın üzerinde bir düşüşle 327 dolar seviyesine kadar geriledi. ETH, 2020 başından bu yana gayet iyi performans sergiliyordu. Ancak son düşüşler kazançların hepsini silmiş gibi görünüyor.

Tüm bunlara ek olarak Ripple (XRP) %3.21, Chainlink (LINK) %2.12, Bitcoin Cash (BCH) %3.85, Litecoin (LTC) %4.80 ve Binance Coin (BNB) %5.63 düşüş yaşadılar. Ancak ilk onda en büyük kaybı Polkadot (DOT) yaşadı ve %11’in üzerinde geri çekildi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Vazgeçmiyor: Kart Rusya’da Piyasaya Sürülecek

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 7/09/2020

İlgili Haberler