BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 30/10/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) çalkantılı gidişatı hala sürüyor. BTC/USD işlem çifti gün içerisinde çok volatil hareketler sergiledi ve ilk olarak 13.200 dolar altına indi. 13.200 dolar altında çok fazla kalmayan BTC bir anda 13.400 dolara kadar yükseldi ve riskli direnç noktasını kırmayı başardı.

BTC Analizi

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 13.533 dolardan işlem gören BTC, 13.400 dolar direncini kırdıktan sonra 13.800 dolara kadar ilerleyebilir. Ancak bunun için hem RSI’nin hem de alış baskısının BTC lehine olması gerekmekte. Eğer Bitcoin fiyatı 13.700 doların üstüne çıkıp burada tutunamazsa önümüzdeki saatlerde yeniden 13.400 dolar altına inişine tanıklık edebiliriz.

Ancak hem Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin %62 seviyelerinin üstüne çıkması hem de kripto para borsalarındaki BTC hacim hareketliliği yarından itibaren önemli bir yükseliş görebileceğimize işaret ediyor. Bitcoin fiyatının bir anda 14.000 doların üstüne çıkması ise kesinlikle boğa sezonunu getirecek gelişme olur. Altcoin’lerin böyle bir yükseliş karşısında ise çok daha sert düşmesi ve dibe inmesi mümkün.

Bitcoin Yorumları

Daha önce 2017 yılındaki Bitcoin boğa döneminde 3 ay boyunca BTC/USD’nin yükselişi piyasayı esir almış ancak bunun devamında 3 ay da altcoin’ler yükselmeye başlamıştı. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti aslında önümüzdeki 2 yıllık gidişatla ilgili de ipuçları vermekte ve bu 3 ayın BTC’nin egemenliği ile devam etmesi her şeyin BTC lehine gideceği anlamına geliyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Rusya’nın En Büyük Bankalarından Biri, İsviçre’de Kripto İşlemlerine Başlıyor

Sonraki Haber

Tüm Gözler Ethereum’da: ETH Yükselişe Geçmeyi Başarabilecek Mi?

İlgili Haberler