Yatırımcılar BTC’nin Daha da Artmasını Bekliyor

İlayda Peker

Lider kripto para biriminin yükselişe geçmesi ile borsalardaki short pozisyonlarda büyük çıkışlar oldu. Popüler bir kripto para yatırımcısına göre bu rakam 500 milyon doları buldu.

Türev Platformları

Piyasanın popüler yatırımcı ve analistlerinden “CL”ye göre, tüm BTC türev platformlarında 500 milyon doların üzerinde Bitcoin (BTC) short pozisyon yani düşüş bekleyen yatırımcılar çıkış yaptı. Yazının sonunda da görülebileceği gibi yatırımcının bulduğu rakamlar şu şekilde:

  • Binance: 126 Milyon
  • Bitmex: 124 Milyon
  • Huobi: 102 Milyon
  • OKEx: 95 Milyon
  • Bybit: 52 Milyon
  • Deribit: 13 Milyon

Öte yandan “Stackin Bits” adlı bir yatırımcı aynı zamanda, yaklaşık iki gün boyunca yaklaşık 740 milyon dolarlık Bitcoin short pozisyonunun tasfiye edildiğini kaydetti. Ayrıca volatilitenin artması, yaklaşık olarak 210 milyon dolar değerinde long pozisyonda da tasfiyelerin yaşanmasına sebep oldu.

Long ve Short Pozisyonlar

Bazı analistler Bitcoin yükselişe geçmeden önce long ve short pozisyonları değerlendirdiğinde, lider kripto para biriminin henüz artışa geçmeye hazır olmadığını ifade ediyordu. Ancak artış sonrasında short pozisyonların azalması yatırımcıların da mevcut yükseliş eğiliminin devam etmesini beklediğini gösteriyor olabilir.

Ayrıca bazı isimler, artış beklendiği için daha fazla tasfiyenin olabileceğini de ifade ediyor. Analistler, BTC’nin makro fiyat performansının tam bir boğa piyasası sinyali verdiğini düşünüyor.

Bununla birlikte bazı isimlere göre 2017 boğa piyasası öncesinde görülen grafikler ile şu an görülen grafikler de benzerlik gösteriyor. Dolayısıyla analistler yakın zamanda daha fazla volatilite ve artış bekliyor.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Amerika ve Çin Geriliminin Bitcoin’e Etkisi Ne Olur?

Sonraki Haber

Bakkt,‌ ‌Yeni‌ ‌Bir‌ ‌Rekor‌ ‌Kırdı!‌

İlgili Haberler