BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 26/08/2020

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 26/08/2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 12.400 dolar seviyesini bile gördükten sonra yaşadığı sert düşüş ile 11.100 dolar noktasına kadar çekildi ve ciddi bir düşüş yaşadı. Bitcoin’in bu düşüşü aslında sadece kripto para piyasasını etkilemedi ve ONS Altın fiyatları da BTC gibi düşüyor. Bu düşüş, yaşanan gerilemenin direkt olarak makroekonomik olaylardan kaynaklandığını ve ABD Dolarının yükselişe geçebileceğini göstermekte.

BTC Analizi

ABD Dolar Endeksi düşüş trendini tersine çevirip 2 yılın en düşük seviyesine değdikten sonra yeniden yükselişe geçerek yukarıdaki tahminleri haklı çıkarttı. Bitcoin grafiğine bakıldığında fiyatın genel olarak düşüş odaklı bir trende giriş yaptığı ve bu trendin BTC’yi 9.600 dolar seviyesine kadar götürebileceği görülüyor.

Analistlerin tahminlerine göre BTC/USD işlem çifti önümüzdeki iki üç haftalık süre boyunca düşmeye devam edecek. Bu da 13.500 dolar ile 9.600 dolar arasında gel-gitlerin yaşanacağına işaret ediyor. Özellikle Çin’i basan sel Bitcoin madencilerine büyük zararlar vermiş ve hashrate düşüş yaşamıştı. Bu da BTC fiyatına etki eden faktörler arasında yer alıyor.

Bitcoin Yorumları

Kripto para analisti DonAlt, Bitcoin’in 1.700 dolar seviyesinin üzerinde tutunma elde edilirse fiyatın yükselmeye devam  edeceğini, bunun altında kalındığı her an ise düşüşün süreceğini vurguladı.

BTC’nin boğa piyasasında olduğu belirtilse de bu düşüş şu an için tüm piyasayı korkutuyor gibi gözüküyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.