BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 16/09/2020

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) fiyatı son iki gündür önemli bir yükseliş sergilemekte ve 10.919 dolar seviyesine kadar çıkan BTC/USD işlem çifti aslında her şeyin yeni başladığını gösteriyor. 2 Eylül tarihinden sonra 10.000 doların altını üç kere test eden ve buradan sıçramayı başaran BTC, eğer 11.000 dolar direncini kırmayı başarabilirse tamamen farklı bir tablo ortaya koyabilir.

BTC Analizi

Bu sabah itibariyle 10.919 dolara kadar çıkan BTC’nin burada ve özellikle 10.950 dolardaki direnç karşısında tıkandığı görülüyor. Alış baskısının yeterli olmaması BTC’yi yeniden 10.800 dolar seviyesine geriletse de 11.400 dolardaki desteğin altına inilmedikçe fiyatın bir kere daha 10.950 doları test edeceği söylenebilir.

BTC/USD bu yazının kaleme alındığı an itibariyle bunun sinyallerini vermekte ve son 24 saat içerisinde %1,74’lük yükseliş yakalayarak 10.922 dolara geri çıktı. Şu an için bütün kripto para piyasası kızıla boyanmış olsa da BTC’nin bu yükseliş umudu en azından BTC/USD çiftine para akmasına neden oluyor.

Bitcoin Yorumları

Aslında yakın zamanda Bitcoin fiyatının yükselmesine sebep olan birden fazla gelişme oldu. MicroStrategy gibi dev bir firmanın 250 milyon dolarlık BTC alımından sonra dün buna ek olarak 180 milyon dolarlık BTC daha aldığını açıklaması hem BTC hem de firma için olumlu etki yarattı. MicroStrategy hisseleri %9 artarken BTC fiyatı da %3 yükseliş kaydetti.

Bu durum BTC fiyatına yönelik kurumsal yatırımcı ilgisinin arttığını ve ilerleyen günlerde de artacağına işaret ediyor. Şu an kurumsal yatırımcı ilgisi mevcut olsa da bireysel yatırımcılar için BTC’nin 11.200 doları kırması gerektiği biliniyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü Yatırımcı: “Altın Çok Tehlikeli, Bitcoin’e Şans Vereceğim”

Sonraki Haber

Ripple (XRP) Ortağı Değerini 2 Milyon Dolara Çıkardı!

İlgili Haberler