BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 16/07/2020

Metin Alaca

Bitcoin fiyatı aylardır konsolidasyon yaşıyor ancak mevcut seviye birçok uzmanın yorumuna göre yakında kırılabilir. Bitcoin boğalarının 9.300 doları test etmesinden sonra tekrar 9.200 dolar seviyesine gerilemiş olması, lider kripto para biriminin yakında 9.000 doların da altına inebileceğini gösteriyor. Peki 9.000 dolar seviyesi neden bu kadar önemli ve bunun aşılması ne gibi sonuçlar doğurur?

Bitcoin Yorumları

Bundan yaklaşık 2 ay önce yaşanan düşüşte Bitcoin’in 9.000 dolar altına inmesi 8.000 dolar desteğine kadar sert bir çakılmayı beraberinde getirmişti. Önde gelen kripto para analistlerinden FilbFilb de buna dikkat çekerek Bitcoin’in yakın zaman içerisinde 9.400 doların üzerine çıkması gerektiğini belirtti.

Bollinger Bantlarının sıkışma yaşadığını ve yakında kırılma gerçekleşeceğini ima eden analist, konsolidasyon döneminin bitmek üzere olduğunu belirtti. Aslında Bitcoin yatırımcıları özellikle 15 Temmuz tarihinde büyük bir fiyat değişimi yaşanabileceğini düşünse de beklentiler gerçekleşmedi ve BTC yerinde saydı.

BTC Analizi

Bilindiği üzere Bitcoin dolandırıcıları birçok üst düzey Twitter hesabını ele geçirerek dünya çapında bir dolandırıcılığa imza attı. Lider kripto para birimi BTC ise bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.165 dolardan işlem görüyor ve hala 9.400 doların üstüne çıkma şansına sahip olduğunu göstermekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Saldırganların Hedefinde Şimdi de MacOS Var

Sonraki Haber

Joe Biden: “Bitcoin’im Yok Ama Dolar Gönderebilirsiniz”

İlgili Haberler