BTC Yorumları: Bitcoin /USD Teknik Analizi 18/12/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) güne iyi başlasa da bunun devamında 22.600 dolara kadar geriledi. 23.800 dolara kadar yükselen lider kripto para birimi Bitcoin bu noktaya değdikten sonra direnç noktasından dönerek bir anda 22.600 dolara kadar geriledi. Bitcoin için bundan sonraki hedef noktaları nereler ve BTC/USD işlem çifti yeniden yükselme şansına sahip mi?

Bitcoin Yorumları

Lider kripto para biriminin bundan sonraki ilk destek noktası 22.300 dolar olarak gözüküyor. 22.300 doların altına inilmesi durumunda ise BTC/USD paritesinin yeniden 21.500 doları test etmesi bekleniyor. Bitcoin eğer burada tutunabilir ve konsolidasyon sonrası yerinde durabilirse yeniden bir fiyat yükselişi görmek mümkün. Fiyat yükselişinin gideceği noktalar ise 23.800 dolara kadar sınırlı ve bunun devamında ne olacağına dair herhangi bir teknik analiz bulunmuyor.

btc

RSI ve MACD indikatörlerinin ise aşırı şiştiği ve düşüş sinyali verdiği görülmekte. Eğer kripto para yatırımcıları bu indikatörlere bakarak satış baskısını arttırırsa, kurumsal yatırımcıların alımları bile BTC fiyatını tutmaya yetmeyebilir. Yine de Bitcoin fiyatında oldukça olumlu bir yükseliş flaması gözüküyor. Flamanın dokunduğu seviyenin 26.294 dolar olması, yükselişin bir anda 26.000 dolara kadar çıkılmasını sağlayacağına işaret ediyor.

BTC/USD Teknik Analizi

Bitcoin fiyatının 26.000 dolara çıkması için ise daha önce 3 kere test edilip başarılı olunamayan 23.800 dolar direncinin kırılması gerekiyor. RSI hala 70 seviyesinin üstünde oldukça fiyatın yükselme ihtimali ise azalıyor. Oluşan satış baskısı Bitcoin fiyatını haftalık bölgede baskılasa da aylık bölgede hala BTC’nin yükseliş şansına sahip olduğu görülüyor.

BTC Analizi

BTC fiyatının yukarı noktadaki dirençten dönüp RSI 50 noktasına kadar gerilemesi ise %20’lik bir düşüş anlamına geliyor. BTC fiyatı an itibarıyla %20 düşüş yaşarsa fiyat 20.000 dolara kadar geri çekilebilir. Bitcoin fiyatı daha önce 19.000 dolar seviyesini güçlü bir destek yapmıştı. Şimdi ise bu desteğin test edildiğine tanıklık edebiliriz.

Bitcoin fiyatının düşüşünün devam ettiği şu saatlerde altcoinlerin ise çok daha sert darbeler aldığı görülüyor. Eğer BTC yukarıda bahsedilen destek noktasından dönemezse altcoinler uçurumdan aşağı yuvarlanabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
26
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) En İyi Dördüncü Proof-Of-Stake Ağı Oldu!

Sonraki Haber

Bitcoin İle İlgili Yanlış Bilinen Bir Olgu: BTC Çok Pahalı!

İlgili Haberler