BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 10/11/2020

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden 15.700 dolar bölgesine çıkmak için uğraşsa da lider kripto para biriminin teknik görünümde 15.000 dolar desteğine kadar gerileyebileceği görülmekte. Bitcoin fiyatının uzun vadeli trendine bakıldığında kritik direnç noktalarının 16.800 dolar, 17.000 dolar ve 17.200 dolar olduğu görülürken destek seviyelerinin ise 14.000 dolar, 13.800 dolar ve 13.600 dolar olduğu görülüyor.

Bitcoin Yorumları

Yani BTC kritik 16.000 dolar direncini kırmayı başarsa  bile karşısında 20.000 dolar öncesinde birden fazla çetin direnç noktası bulunuyor. BTC/USD işlem çifti 16.000 doların üzerine çıkma konusunda bir hayli zorluk yaşadı ve iki kere bu noktayı test eden BTC daha sonra 15.000 doların altına kadar geriledi. Teknik göstergeler hala alıma ve yükselişe işaret etse de temel gelişmeler BTC’nin önüne büyük bir engel koydu.

Hem başkanlık seçimlerinin fiyat üzerindeki etkisi hem de Koronavirüs aşısının duyurulması, BTC ile altın fiyatlarında sert bir kırılmayı ve parçalanmayı beraberinde getirdi. Koronavirüs aşısı ile beraber hayatın normale döneceği beklentisi, altın ve Bitcoin gibi güvenli liman varlıklarının çok sert bir şekilde düşmesine yol açtı.

Joe Biden’ın kazanması ilk olarak Bitcoin fiyatı için yararlı bir gelişme olarak yoruımlanırken devamında gelen açıklamalar ve zaferin kesinleşmesinin BTC fiyatının düşüşüne yol açması ise yatırımcılarda şaşkınlık ve panik satışlarına yol açtı. Biden’ın kazanması aslında ABD borsaları için kötü haber ve BTC’nin daha önce borsalarla güçlü bir korelasyona sahip olduğu görülmüştü.

BTC Analizi

Kurumsal yatırımcıların ve Wall Street merkezli şirketlerin hem BTC hem de hisse senedi satmaları ise bireysel yatırımcıları paniğe sürükledi. Yani Bitcoin fiyatı teknik değil tamamen temel sebeplerle çekildi ve çekilmenin nereye kadar süreceği şu an için tahmin edilemiyor. Teknik göstergelere bakıldığında ise 15.500 doların önemi ortaya çıkmakta.

Eğer 15.500 dolar üstü kapanış yapılırsa BTC/USD işlem çifti boğaya yeniden kaldığı yerden devam edebilir. Lider kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 15.267 dolardan işlem görmekte ve gün içerisinde defalarca 15.500 dolar seviyesinden döndü. Bu da BTC’nin yavaş yavaş ilgili desteğin altına, önümüzdeki günlerde ise 15.000 dolar altına kayabileceğini göstermekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Önümüzdeki Günlere Dikkat: Analistler Bu Kriptoda Ciddi Artış Bekliyor

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Adreslerinin %98’i Karda! Bu Kötü Bir Durum Olabilir Mi?

İlgili Haberler