BTC Yeniden 8.000 Doların Üzerinde, Sırada Ne Var?

BTC Yeniden 8.000 Doların Üzerinde, Sırada Ne Var?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Nisan ayı ortalarında bir artışa geçti ve fiyatını 7.000 doların üzerine çıkarmayı başardı. Bir süre 7.000-7.700 bandında devam eden fiyat dün yine bir hamle yaptı ve bugün 8.000 doları geçmeyi başardı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise BTC 8.102 dolardan işlem görüyor.

Yeniden 8.000 Dolar

Bitcoin Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte %4.53’lük bir artış sergiledi. Bazı analistler Bitcoin’in dibi gördüğünü ve artık yükseliş eğiliminin başladığını ifade ederken bazıları da çok heyecanlanmamak gerektiğini belirtiyor.

Örneğin Twitter’daki kripto yatırımcıların “Cactus” paylaştığı bir gönderide, her ne kadar Bitcoin’in bir artış eğilimine girdiğini düşünse ve 8.300 doların görüleceğini tahmin etse de bir yatırımcı olarak çok fazla heyecanlanmamak gerektiğini düşündüğünü dile getirdi. Dolayısıyla yatırımcıya göre sakin kalmakta fayda var.

Ancak bunun yanında geçtiğimiz günlerde YouTube’la bir sorun yaşayan analist “Ivan On Tech”, Bitcoin’in MACD verilerinin yükselişe geçtiğini ve büyük bir yükselişin yaklaştığını ifade etti. Analiste göre yarılanmayla birlikte yaşanması beklenen artış gerçek oluyor.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Genel olarak altcoin’ler lider kripto para biriminin fiyat hareketlerini takip ediyor. Dolayısıyla bugün de bu konuda bir farklılık olmadı ve altcoin’lerde de artışlar yaşandı.

Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum (ETH) %5.22, üçüncü sırada yer alan Ripple (XRP) %5.38 ve beşinci sırada yer alan Bitcoin Cash (BCH) %3.05 artış sergiledi.

Ancak her ne kadar şu anda tablo yemyeşil olsa ve piyasada bir artış eğilimi hakim olsa da yaşanan kriz döneminde heyecana kapılmadan emin adımlarla yatırımlar yapmakta fayda var…

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.