BTC Yeniden 8.000 Doların Üzerinde, Sırada Ne Var?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Nisan ayı ortalarında bir artışa geçti ve fiyatını 7.000 doların üzerine çıkarmayı başardı. Bir süre 7.000-7.700 bandında devam eden fiyat dün yine bir hamle yaptı ve bugün 8.000 doları geçmeyi başardı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise BTC 8.102 dolardan işlem görüyor.

Yeniden 8.000 Dolar

Bitcoin Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte %4.53’lük bir artış sergiledi. Bazı analistler Bitcoin’in dibi gördüğünü ve artık yükseliş eğiliminin başladığını ifade ederken bazıları da çok heyecanlanmamak gerektiğini belirtiyor.

Örneğin Twitter’daki kripto yatırımcıların “Cactus” paylaştığı bir gönderide, her ne kadar Bitcoin’in bir artış eğilimine girdiğini düşünse ve 8.300 doların görüleceğini tahmin etse de bir yatırımcı olarak çok fazla heyecanlanmamak gerektiğini düşündüğünü dile getirdi. Dolayısıyla yatırımcıya göre sakin kalmakta fayda var.

Ancak bunun yanında geçtiğimiz günlerde YouTube’la bir sorun yaşayan analist “Ivan On Tech”, Bitcoin’in MACD verilerinin yükselişe geçtiğini ve büyük bir yükselişin yaklaştığını ifade etti. Analiste göre yarılanmayla birlikte yaşanması beklenen artış gerçek oluyor.Total
29
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü Yatırımcı: Bitcoin Fiyatı 13.000 Dolara Gidiyor

Sonraki Haber

XRP Fiyatı Yakında 0.40 Doları Görebilir

İlgili Haberler