BTC ve ETH’dan Sonra Kurumsal İlgi Bu Coin’i de Etkisi Altına Alıyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre JPMorgan ve Goldman Sachs dahil olmak üzere geleneksel finans kurumları, müşterilerinin Polkadot (DOT) yatırımı yapabilmesi için DOT ETP satın aldı.

CoinDesk’e göre bir Bloomberg terminalinden incelenen verilere dayanarak, Goldman Sachs, ICAP, JPMorgan, UBS, Kepler Securities, Instinet ve diğer firmalar İsviçre merkezli 21Shares’in ETP’sinde hisse satın aldı. Ürün bu ayın başlarında SIX İsviçre Borsası’nda 22-23 dolardan giriş yaptı ve o zamandan beri 30 doları aştı.

DOT ve Kurumsal Yatırımlar

Haber kaynağı, satın alma işlemlerinin kurumsal yatırımcıların mevcut boğa piyasasında kripto para birimine yatırım yapma isteğinin Bitcoin ve Ethereum’un ötesine geçtiğini gösterdiğini ifade ediyor. ETP’ye yatırım yapmak, firmaların müşterilerinin DOT’a yatırım yapmadığı, bunun yerine DOT performansını izleyen bir menkul kıymete yatırım yaptığı anlamına geliyor.

Öte yandan Polkadot, Ethereum’un kurucu ortağı Gavin Wood tarafından yaratıldı ve parachain adı verilen çeşitli birbirine bağlı alt zincirleri destekleyen bir blok zinciri olarak kullanılıyor. DOT, son 30 günde %86,2 arttı ve piyasa değerine göre hızla en büyük kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Büyük DOT Yatırımları

Goldman Sachs, bir müşterinin adına üç lot hisse satın alırken, UBS’nin 2.770 hisse satın aldığı bildirildi.

JPMogan’ın 500 hisse, ICAP 1,000 hisse satın aldığı ve Bank of America’dan Merril Lunch’ın 2.200 hisse satın aldığı söyleniyor. Kepler Securities 550 hisse satın aldı ve Instinet 9.280 hisse satın aldı. Flow Traders ise 6,897 hisse satın aldı.

Yapılan açıklamalarda ETP‘nin, yönetilen varlıklarda 15 milyon doların üzerinde artış yaşadığı ifade ediliyor. Kripto ETP piyasa yapıcısı Flow Traders’ın dijital varlık işlemleri başkanı Michael Lie, kripto varlık alım satımına olan ilginin çok fazla arttığını ifade etti. Çünkü bu ürünler, gözetim konusunda endişelenmeye gerek kalmadan kripto para birimlerine yatırım yapmanın kolay bir yolu olarak değerlendiriliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Çok Büyük Düzeltmeler Yaşanacak Mı?

Sonraki Haber

BitMEX CEO’su Arthur Hayes Aylar Süren Sessizliğini Bozdu!

İlgili Haberler