Bir Büyük Firma Daha Bitcoin Yatırımı Yapıyor: BTC Fiyat Beklentisi ise 500.000 $

İlayda Peker

Finans ve yatırım danışmanlığı devi The Motley Fool, 500.000 dolara yükseleceği beklentisiyle Bitcoin’e (BTC) 5 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Bugün erken saatlerde bir blog ve Twitter gönderisiyle yaptığı duyuruda firma, Bitcoin ETF’leri değil doğrudan BTC satın alacağını belirtti.

Motley Fool’un BTC Yatırımı

SimilarWeb’e göre şu anda yatırım kategorisinde küresel olarak beşinci sırada yer alan ve ayda 87 milyon web sitesi ziyareti ile Motley Fool, satın alma kararının arkasındaki üç temel nedeni şu şekilde sıraladı: Bitcoin, altından daha iyi bir değer deposu, enflasyona karşı etkili bir korunma ve işlemsel bir varlık olma potansiyeline sahip.

Yapılan açıklamalara göre firma, önümüzdeki 15 yıl içinde %1.000 getiri sağlayacağını tahmin ettiği 40 varlıktan biri olarak 10X gerçek para portföyü aracılığıyla Bitcoin‘e yatırım yapacak. Firma, dijital varlığı tüm 10X üyelerine bir çekirdek holding olarak önerdi ve The Motley Fool kendi satın alımını başlatmadan önce üyelerine BTC satın almaları için zaman sağladı.

Uzun vadeli beklenti nedeniyle attıkları adımda volatilitenin çok düşük bir endişe kaynağı olduğunu ifade eden firma, “Bitcoin kısa vadede volatil olmaya devam edebilirken, çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak uzun vadede bugünün seviyelerinden 10 kat daha fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu Bitcoin yatırımını uzun yıllar tutmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Hedefi: 500.000 Dolar

Şirketin tahmini doğru çıkarsa, Bitcoin‘in önümüzdeki 15 yıl içinde 500.000 doları görecek.

Motley Fool, 10X portföyü için şimdiye kadar 40 yatırım seçiminden 10’unu seçti, diğerleri bulut bilişim şirketi Appian Corporation, İsviçre biyoteknoloji firması CRISPR Therapeutics, siber güvenlik firması CrowdStrike, e-ticaret platformu Etsy, genetik test platformu Fulgent, sigorta şirketi Lemondate, sosyal medya platformu Pinterest, mobil oyun platformu Skillz ve görüntülü iletişim firması Zoom. Bu hisse senetlerinin çoğunun firmanın diğer, daha temel yatırım hizmetlerinde zaten tavsiye edildiğini belirtmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hafta Ortasında Kripto Paralar Atağa Geçti!

Sonraki Haber

BTC Balinaları Pozitif Sinyaller Veriyor: Kriptolarda Artış Devam Edecek Mi?

İlgili Haberler