BTC ve DOT Coin’de Beklenen Düşüş: Yatırımcılar Tarafından Kaçırılan Alım Fırsatları

Bitcoin Haber

2020 yılında birçok uzmanın görüşü Bitcoin‘in 3.000 doların altına düşeceği yönündeydi. Ancak bu beklenti, birçok yatırımcının alım fırsatlarını kaçırmasına neden oldu. Günümüzde birçok altcoin’in düşüş yaşamasıyla, Bitcoin’in 12.000 dolara düşeceği beklentisi yaygınlaşıyor. Yıl boyunca Polkadot (DOT) Coin’in fiyatında istikrarlı bir düşüş gözlendi. Şubat ayında 7,90 dolar seviyesinde olan DOT, 221 gün boyunca %50 eridi. Ancak, 4,3 dolar seviyesindeki direncin sağlamlaşması bekleniyor.

DOT Coin’in fiyat tahminleri düşüş eğiliminde. 4,3 dolar seviyesi yıl boyunca destek görevi gördü ve şimdi direnç haline geliyor. Bu seviye, eğer ayılar tarafından güçlü bir şekilde savunulursa, DOT Coin’in fiyatının 2,69 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor. Satışların hızlanması durumunda, 1,9 ve 1,61 dolarlık tarihi dip seviyelerine ulaşabiliriz.

Günlük ve haftalık RSI değerleri düşüş eğilimini gösteriyor. Ancak, 4,3 dolarlık kritik seviyenin geri kazanılması ve azalan direnç çizgisinin üzerindeki kapanışlar, düşüşün sona erdiğini gösterebilir. Bu durumda, fiyatın %40 artışla 5,7 dolara kadar yükselebileceği görülüyor.

Bitcoin’in fiyat görünümü, DOT Coin’in düşüşünü destekler nitelikte. Borsalara on milyonlarca dolarlık Bitcoin girişi oluyor ve bu durum, satışların başlamasıyla düşüşlerin başlayabileceğini gösteriyor. Yakın zamanda gelecek olan kişisel tüketim giderleri verisi, piyasalar için önemli bir enflasyon sinyali olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2025 Bitcoin ve Kripto Para Tahminleri: Uzmanlar Ne Diyor?

Sonraki Haber

“Kripto Para Piyasası İçin Finansal Kaos Beklentisi”

İlgili Haberler