BTC Fiyatı Dur Durak Bilmiyor: Bitcoin Büyük Firmaları Tek Tek Geride Bırakıyor

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün yeni bir rekora imza attı ve 41.818 doları gördü. Her ne kadar yazının yayına hazırlandığı sırada bir geri çekilme yaşanmış olsa da BTC hala 41.000 doların üzerinde seyrediyor.

Bitcoin Rekora Doymuyor

16 Aralık’ta 20.000 dolarlık eski rekorunu kırdığından bu yanan Bitcoin adeta şov yapıyor ve rekor üzerine rekor kırıyor. Sadece 3 haftada fiyatını ikiye katlayan Bitcoin 45.000 dolar doğru gidiyor gibi görünüyor.

Birçok analist 2020 yılı sonunda 2021 ile ilgili beklentilerini paylaşırken 2021’in Bitcoin ve kripto para birimlerinin yılı olacağını dile getirmişti. Bitcoin yıl başlar başlamaz analistleri haklı çıkardı ve 8 gündür yükseliş eğilimi içinde bulunuyor.

Bitcoin’in yükselişine eşlik eden altcoin’ler de benzer bir tablo çiziyor ve çoğu kripto para biriminde yükseliş hissiyatı devam ediyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) son 24 saatte yüzde 4 yükselerek fiyatını 1.261 dolar seviyesinde tutuyor. Ethereum’un bu hızla gitmesi halinde yakın zamanda tüm zamanlar rekorunu krıacağı düşünülüyor.

Bitcoin Büyük Şirketleri Geçiyor

Bitcoin’in fiyat artışı ile birlikte doğal olarak Bitcoin piyasa değeri de artıyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 774,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Bitcoin’in 765,4 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Facebook’u geride bıraktığı görülüyor.

Ayrıca Bitcoin, 773 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Tesla’yı da an itibari ile geride bırakmış görünüyor. Bu noktada birçok analist Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyon dolara ulaşmasını bekliyor ve bunun çok uzak bir hedef olmadığı düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

1 Bitcoin Fiyatı, 20 Onsluk Altın Külçesini Geride Bıraktı!

Sonraki Haber

Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Kripto Ekosistemine Girmeye Hazır

İlgili Haberler