Bitcoin (BTC) Düzeltmesi Nereye Kadar Devam Edecek?

İlayda Peker

Bitcoin (BTC), Kasım ayından bu yana en düşük seviye olan 17.600 doların altına geriledi ve düzeltme hareketini devam ettiriyor.

Bitcoin Düşüş Trendi

Genel olarak piyasalarda her ralli sona erer ve ardından bir düzeltme dönemi gelir. Bitcoin ise 1 Aralık’ta 19.800 dolara kadar yükseldikten sonra düzeltmesine başladı ve yaklaşık olarak yüzde 10 gibi bir düzeltme hareketinin içinde bulunuyor.

Bunlara ek olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde önerilen kripto düzenlemesi gibi bazı yeni haberler piyasada endişe yarattı. Ancak bu hafta tüm piyasalarda genel bir düşüş olduğu için analistler yatırımcıların sakin olmasını tavsiye ediyor.

4 saatlik grafik net bir düşüş trendi gösteriyor. Bu tür bir düşüş eğilimi, grafikte de gösterildiği gibi daha düşük zirveler ve daha düşük dipler ile doğrulanıyor.

Birincisi, Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini kıramadı, ardından 18.500-18.700 dolar bir hafta boyunca güçlü bir destek alanı olarak hareket etti. Bu bölgeden gelen her sıçrama ise sürekli olarak düşük tepeler oluşturduğu için daha zayıf yükselişleri beraberinde getirdi. Üç testten sonra destek başarısız oldu ve Bitcoin’in fiyatı 17.600-17.800 dolar arasındaki bir sonraki destek seviyesine düştü.

Bu destek bölgesi, 18.500-18.700 dolara doğru hafif bir yükseliş başlattı. Yükselişe geçmek için bu bölgenin destek olarak dönmesi gerekiyordu ve Bitcoin bunu yapamadı. Bu reddedilme, düşüş eğilimi ve direnç düşüşünü doğruladı, ardından düşüş trendi yeniden başladı.

Düşüş Derinleşecek Mi?

Günlük grafiklere göre eğer Bitcoin’de daha önceki destek seviyeleri direnç seviyelerine dönüşürse düşüş daha da derinleşebilir. Günlük grafiğe göre, Bitcoin fiyatı geçen ay o bölgeden güçlü bir şekilde yükseldiği için destek bölgesi 16.000 dolar.

Kısa vadede ise yükselişe geçmek için Bitcoin’in fiyatının 18.600-18.800 dolar alanını geri alması gerekiyor. Bu, düşüş sapmasını ve herhangi bir düşüş olasılığını geçersiz kılar.

Piyasa Değeri 400 Milyonun Üzerinde

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri tablosu 600 milyar dolara doğru büyük bir yükseliş gösterdi. Analistlere göre bu yükseliş boğa piyasasında olduğumuzu kanıtlıyor ancak yeni dip seviyelerin oluşma olasılığını tamamen ortadan kaldırmıyor.

Bununla birlikte toplam piyasa değeri için 400 milyar doların önemli bir seviye olduğu ifade ediliyor. Eğer piyasa değeri 400 milyar doların altına gerilerse bu durum Bitcoin ve altcoin’ler için kötü haber olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple 0,50 Dolara Kadar Geriledi, XRP Düşüşü Ne Kadar Derinleşebilir?

Sonraki Haber

BTC, ETH Ve XRP’de Sinyaller Karıştı: Bitcoin, Ethereum Yükseliyor, Ripple Düşüyor!

İlgili Haberler