BTC, ETH ve Diğerleri Emtia Mı: XRP Fiyatı Yükselişte! 

Bitcoin Haber

XRP Ledger‘ın yerel tokenı olan $XRP’nin fiyatı, kripto para topluluğundaki bazı kişilerin Emtia Vadeli İşlemler ve Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Binance’e karşı açtığı davada birkaç dijital varlığı emtia olarak adlandırdığına dikkat çekmesinin ardından son 24 saatlik dönemde %10’dan fazla artış gösterdi.

XRP Yükselişi

XRP, yazı yazıldığı sırada token başına yaklaşık 0,50 $’dan işlem görüyor ve bu, hem XRP Ledger’ın kullanım alanlarını ‘önemli ölçüde genişletebilecek’ bir teklif de dahil olmak üzere bir dizi önemli yükseltmeyi tanıtmasının ardından gelen kripto para birimi için beş ayın en yüksek seviyesi. Ayrııca CFTC, Binance aleyhine açılan bir davada Bitcoin ($BTC), Ethereum ($ETH) ve Litecoin’i ($LTC) emtia olarak işaret etti.

Kripto para ekosisteminin en büyük oyuncularından olan Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal mücadelesi, düzenleyicinin fintech firmasının “kayıt dışı, devam eden bir dijital varlık menkul kıymet teklifi yoluyla 1,3 milyar doların üzerinde para topladığını” iddia etmesinin ardından CFTC başvurusu XRP için bir yükseliş katalizörü olarak görüldü.

Ripple ve XRP

Ripple birçok kez kendisini XRP’den ayırdı ve kripto para birimi belirli Ripple teklifleri için temel değeri sağladı. Hukuki davadaki gelişmeler yine de Ripple’ın büyüklüğü ve kripto para ekosistemindeki etkisi üzerinden XRP’yi etkiliyor.

XRP’nin bir emtia olarak görülmesi halinde, Ripple davayı kazanacak ve dava açıldığında çok sayıda kripto para alım satım platformu XRP’yi listeden çıkararak önemli ölçüde likidite kaybına yol açan bir satışa neden olacaktı.

Ripple CTO’su David Schwartz geçmişte XRP’nin bir emtia olduğunu savunmuştu.

Bu ayın başlarında Ripple’ın Başkanı Monica Long, Paris Blockchain Week 2023’te CNBC International TV’ye verdiği demeçte, Ripple’ın SEC ile devam eden davasına olan güvenini dile getirdi ve Avrupa’nın kripto düzenlemesine yönelik birleşik yaklaşımını vurguladı.

Ripple’ın küresel genişlemesi, amiral gemisi ürünü için ABD dışındaki ödeme akışlarının %75’i ile Londra merkezine odaklanmaya devam ediyor. Long ayrıca güçlü 1. çeyrek performansı ve yeni müşteri ilgisi bildirdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin, Kripto Paralar ve Hisselerde Son Durum!

Sonraki Haber

Ethereum Arzının Yaklaşık Yüzde 90’ı Kripto Borsaları Dışında Tutuluyor

İlgili Haberler