Bitcoin’de Umut Veren Tablo: Ralli Çok Yakında Olabilir

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) son zamanlarda genel itibariyle 10.000 dolar bandında seyrediyor ve bu seviye geçmiş zamanlarda büyük FOMO’nun oluşmasına sebep oluyordu. Ancak bazı isimlere göre Bitcoin bu fiyat seviyesinde çok uzun süre kalmayacak. Çünkü son boğa piyasasında yaşanan grafiklerle günümüzdeki grafikler paralellik gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı

Stock-to-flow gibi arz odaklı değerleme yöntemlerinin Bitcoin için geçerli olmaya devam edip etmediğini dünya yakında öğrenecek gibi görünüyor. Eğer bu modeller doğruysa Bitcoin arzı Mayıs ayın azaldığı için artık BTC fiyatının artışa geçmesi gerekiyor.

Aslında önceki madencilik ödülü yarılanmalarına bakıldığında tam olarak bunun gerçekleştiği ve fiyatın adeta devasa rallilerle rekorlar kırdığı görülüyor. Dolayısıyla bazı isimler şu anda da bunun gerçekleşmemesi için hiçbir sebep olmadığını düşünüyor.

Örneğin; 2016 yılında yaşanan yarılanma sonrasında da yatırımcılar Bitcoin’in hep 600 dolar bandından kalacağını düşünüyordu. Ancak BTC 600 dolar bandını aştı ve bir daha hiç o kadar düşük seviyeyi görmedi. Her ne kadar 20.0000 dolarlık seviyenin görülmesinin ardından geri çekilme yaşanmış olsa da 600 dolardan alım yapan herkes şu anda hala büyük karda.

Aynı Şey Oluyor

Bitcoin’e ilk yatırım yapanlardan biri olan Stephen Cole’a göre 2016 yılında yaşanan yine tekrarlanıyor. Tek farkı ise bu sefer 600 dolar yerine 10.000 dolar bandında bu hareketin gerçekleşiyor olması.

Yatırımcı Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda tam dört yıl öncesinin grafiklerini paylaştı ve BTC’nin aynı o dönemdeki gibi hareket ettiğini dile getirdi.

Bunların yanı sıra Stephen Cole’un o dönemde Bitcoin’in ya sıfıra gideceğini ya da 10.000 dolara çıkacğaını dile getirdiğini belirtmekte de fayda var.Total
29
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH Önümüzdeki Günlerde Nasıl Bir Yol İzler?

Sonraki Haber

İddia: DeFi Bitcoin’i Beş Yıl İçinde Geride Bırakacak!

İlgili Haberler