BTC 9.500 Dolara Geriledi, ETH Hangi Yöne Gidecek?

BTC 9.500 Dolara Geriledi, ETH Hangi Yöne Gidecek?

Bitcoin fiyatı 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra bir gün bile önemli kilit seviyenin üzerinde kalamadan yeniden 9.500 dolar seviyesine geriledi. Bitcoin ile birlikte altcoin’lerde de kayıplar yaşandı. Örneğin; bir haftada %25 artış sergileyen piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) 251 dolarda bir anda 233 dolara geriledi.

“Bollinger bands” adlı göstergenin yaratıcısı John Bollinger, günümüz kripto para piyasasında yatırımcıların temkinli olması gerektiğini ifade etti ve “Üst Bollinger Bandında BTC/USD için ‘head fake’ var. Temkinli olunmalı ya da short’ta kalınmalı.” sözlerini kullandı.

ETH’da Boğa Beklentileri

Bugün 230 dolar seviyelerini gören Ethereum, genel düşüşün devam etmesi durumunda geçen hafta elde ettiği tüm kazanımları kaybedebilir. Ancak piyasanın ünlü analistlerinden “Galaxy”, ETH’da hala boğaların hakimiyette olduğunu ve  Haziran sonuna kadar 300 doların görülmesini beklediğini dile getirdi.

Galaxy paylaştığı bir grafik ile ETH’da görünümün hala pozitif olduğunu ifade etti ve “Bu düşüşün tüm kripto paraların sonu olduğuna inanmadığım için sabırla ETH’nin ay sonuna kadar 200 dolardan 300 dolara çıkmasını bekliyorum.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Galaxy’nin yanı sıra Twitter’ın popüler analistlerinden “Cactus” de yaptığı açıklamalarda bugünkü düşüşe rağmen ETH’daki grafiklerin hala güçlü ve pozitif olduğunu dile getirdi.

Boğa Beklentilerinin Nedenleri

Yatırımcıların Ethereum hakkında sahip oldukları yaygın yükseliş duygusunu destekleyen çeşitli göstergeler bulunuyor. Örneğin Newsbtc’nin haberine göre, Defipulse.com, DeFi uygulamalarında şu an 900 milyon dolar değerinde varlık kilitlendiğini açıkladı. Bu, DeFi’nin büyüdüğünü ve sonuç olarak Ethereum’un da büyüdüğünü gösteren bir trend olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan Mythos Capital’in kurucusu Ryan Sean Adams da ETH madencilerinin aldığı işlem ücretlerinin iki katına çıktığını belirterek, bu durumda ETH fiyatının olması gerekenden %50 daha az işlem gördüğünü ifade etmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.